UCHWAT Team to zespół zawodowców - pasjonatów stworzony w celu przygotowania koni skokowych do zawodów jeździeckich najwyższej rangi.
Trening Koni Sportowych
?>
2007-08-31

Mistrzostwa Polski Młodych Koni

Jak co roku na terenie Stada Ogierów w Łącku odbyły się Mistrzostwa Polski Młodych Koni. Uchwatteam zakwalifikował (zagrał) 8 koni jednak udział wzięło 6. Rivaldo pod Robertem Uchwatem a także L-Cardan, Belfast, Sumak, Cento Sohn i Orinoko W pod Sławomirem Uchwatem.

W piątek od 8:00 rozpoczęła się ocena koni 4-ro letnich na „płycie”. Oceniana była kłoda, ruch i ogólne przygotowanie. Znakomicie wypadł wałach Belfast, który otrzymał odpowiednio noty : 8;8,5;9, co dało mu 9-te miejsce. Ogier L-Cardan został oceniony na : 8;8;7,5 i zajął 17 pozycję. Oba 4-ro latki nie popełniły żadnego błędu na parkurach zarówno w sobotę jak i w niedzielę a ocena sędziów stylu pozwoliła im zająć odpowiednio 7-me (Belfast) i 17-ste (L-Cardan) miejsce w mistrzostwach.

Konie 5-cio letnie to ogier Rivaldo i wałach Sumak. Rivaldo pod Robertem Uchwatem bezproblemowo pokonywał trudne parkury jednak z bagażem 4 pkt karnych w piątek i sobotę. Para ta zakwalifikowała się jednak do niedzielnego finału i po bezbłędnym przejeździe zajęła 14 miejsce w mistrzostwach. Natomiast Sumak pod Sławkiem Uchwatem prezentował dobrą formę co owocowało bezbłędnymi przejazdami w piątek i sobotę. Sam finał to jednak 2 zrzutki 10-te miejsce na koniec mistrzostw.

Sławek startował również na na 6-cio letnim ogierze Cento Sohn, który zdobył 7-miejsce i tym samym licencję ogiera.

7-mio letni Orinoko W od trzech lat utrzymuje równą formę o czym świadczy „kolejne”4-te miejsce. Jednak ten doświadczony już koń pokonywał wysokie i trudne parkury z dużą łatwością co bardzo dobrze rokuje na przyszłość.

cardan_lack
L- Cardan 17 miejsce wśród 4-ro latków

UCHWAT TEAM POLAND Glinik Zaborowski 181 38-100 Strzyżów koło Rzeszowa woj. podkarpackie info@uchwatteam.pl fax: 0-17 27 63 466