UCHWAT Team to zespół zawodowców - pasjonatów stworzony w celu przygotowania koni skokowych do zawodów jeździeckich najwyższej rangi.
Trening Koni Sportowych
?>
2008-02-22

Konferencja licencyjna i klinika skokowa.

    Trzydniowa konferencja licencyjna dla instruktorów i trenerów zgromadziła ok.25 szkoleniowców. Trener Orłoś w doskonały sposób przekazywał wiedzę, cały czas prezentując elementy szkolenia na zawodnikach Uchwatteam i JKS Pogórze. Każde ćwiczenie było dokładnie omawiane. Po treningach odbywało się spotkanie, gdzie dyskutowano o metodyce prowadzenia zajęć sportowych oraz korekcie pojawiających się błędów.

    grupa_400_01

Rozmowy po zakończeniu treningów.  Andrzej Orłoś na krześle w środku.

 

Pierwszego dnia był ustawiony szereg na wskok - wyskok z galopu, na wysokich krzyżakach, zakończony okserem z krzyżaków oraz pojedynczy skok na okserze z wolnego galopu ze wskazówką.

Drugiego dnia trenowano dwa szeregi potrójne z ciasnymi wjazdami na przekątnej. 

Pierwszy: okser, 6m, stacjonata, 6m, okser;

Drugi: stacjonata, 9m, okser,6m, okser. Dla zaawansowanych koni wysokość środkowych przeszkód szeregów dochodziła do 140cm.

Trzeciego dnia, jak zawsze trenowano elementy parkurowe. Dwie przeszkody ok. 100cm na ciasne zakręty, oraz z dalekiego wjazdu - z podstawianiem w dystansie - stacjonata, okser (szeroki ponad 150cm) i triplebarre. Zaawansowane konie pokonywały przeszkody na wysokości ponad 145 cm. 

 

Kolejna sesje treningowe już w połowie marca. Zapraszamy. 


UCHWAT TEAM POLAND Glinik Zaborowski 181 38-100 Strzyżów koło Rzeszowa woj. podkarpackie info@uchwatteam.pl fax: 0-17 27 63 466GALA Opypy Stadnina Kunowo Tarant events Tarant events Tylko Skoki