UCHWAT Team to zespół zawodowców - pasjonatów stworzony w celu przygotowania koni skokowych do zawodów jeździeckich najwyższej rangi.
Trening Koni Sportowych
?>
2008-05-18

Kraków i Rybnik

Do Krakowa z JKS Poógrze pojechało 7 koni. Klub reprezentowały siostry Aleksandra i Joanna Cebulak, Uchwatteam wystartował w składzie Robert, Sławomir i Katarzyna Uchwat.

Bardzo dobrze spisał się sześcioletni ogier Rivaldo (Robert Uchwat), który pierwszy raz jechał i od razu pokonał parkur klasy C bez punktów karnych. Nie ustępował mu Colins, który zdobył pierwsze oczko do MPMK. Enjoy zajął V miejsce w klasyfikacji koni pięcioletnich.

Aleksandra Cebulak zajęła kolejno VI i III miejsce w konkursach klasy N. Jej siostra debiutowała na Animo W w konkurach MR.

L-Cardan wywalczył III lokatę w finale pięciolatków.

Sławomir Uchwat był trzeci w finale małej rundy na Cyprysie.

Tydzień później zawodnicy Uchwatteam - Robert i Sławek pojechali na zawody do Rybnika. Wzięli ze sobą 5 koni. Pięciolatki L- Cardan i Enjoy, sześciolatki Rivaldo i Coevit oraz ośmioletniego Spota.

Już pierwszego dnia Enjoy uzyskał notę 7,8p. tym samym zdobywając pierwszą kwalifikację do MPMK. Rivaldo pokonał bez punktów karnych przejazd podstawowy w Małej Rundzie, natomiast Coevit był V w konkursie klasy N. (Robert Uchwat)

Spot zdobył drugiego dnia prawo startu w Grand Prix z wynikiem 4p karne i III lokatą w konkursie. (Sławek Uchwat). L- Cardan zdobył kolejną notę powyżej 7,8p. i tym samym zagrał się do finałów MPMK.

Niedzielne finały przyniosły kolejne rozstrzygnięcia.

W finale RMK5 trzeci był Enjoy, a L-Cardan czwarty.

Następnie bardzo trudny konkurs finału Małej Rundy (135cm) i bardzo dobre piąte miejsce Roberta Uchwata i Rivaldo. W dwunawrotowym konkursie Grand Prix Sławek i Spot ulokowali się na 7 miejscu. Pechowe dwie zrzutki i rów w pierwszym nawrocie nie pozwoliły przebić się tej parze wyżej. W drugim nawrocie 145-150cm, jedna zrzutka na ostatniej przeszkodzie. Spot po udanym sezonie halowym odpoczywał i nie ma jeszcze pełnej formy, którą z pewnością osiągnie w szczycie sezonu.

Na koniec w konkursie kl. N - szybko i sprawnie pojechał Coevit plasując się na 3 miejscu.

spot

UCHWAT TEAM POLAND Glinik Zaborowski 181 38-100 Strzyżów koło Rzeszowa woj. podkarpackie info@uchwatteam.pl fax: 0-17 27 63 466