UCHWAT Team to zespół zawodowców - pasjonatów stworzony w celu przygotowania koni skokowych do zawodów jeździeckich najwyższej rangi.
Trening Koni Sportowych
?>
2008-07-27

ZO Janów Lubelski

W dniach 25 - 27 lipca w Janowie Lubelskim odbyły się ogólnopolskie zawody w skokach przez przeszkody oraz eliminacje do Mistrzostw Polski Młodych Koni. Uchwatteam wystąpił w składzie: Robert (Enjoy 5-cio latek, Rivaldo 6-cio latek), Sławek (4-ro latki Bursztyn i Hokus, 5-cio latek L-Cardan,, Cyprys i Spot), Kasia (6-cio latek Sumak, Gundi). JKS Pogórze reprezentowały zawodniczki: Joanna Cebulak (Animo W, Subiekt), Aleksandra Cebulak (Asterix), Jagoda Strzępek (Namiro) oraz Michał Weresiński (Ontario W, Colorado).

Zawody rozpoczęły się przy ładnej, słonecznej pogodzie. Pierwsze na parkurze pojawiły się czterolatki Bursztyn i Hokus, prezentowane przez Sławka. Piękny przejazdy i noty 8,20 oraz 8,30 dla Bursztyna dały mu już pierwszego dnia awans do MPMK

Kolejny konkurs klasy N. Słonko świeciło, zawodnicy rozpoczęli swoje przejazdy. Niestety w oka mgnieniu nad janowskim parkurem pojawiła się burza, która pozostanie w pamięci na długo organizatorom oraz zawodnikom. Przewrócona budka sędziowska, zalane stajnie, zdewastowany parkur i rozprężalnia, połamane drzewa - to wynik kilkunastominutowej nawałnicy. Zawody przerwano.

W sobotę znów zaświeciło słonko. Ponownie starty rozpoczęły czterolatki. Po raz kolejny Sławek pokazał piękną i stylową jazdę, po której dzielnie spisał się Hokus kończąc przejazd z wynikiem 7,80 otrzymując dzięki temu awans do MPMK.

Nadszedł czas na konie pięcioletnie. L-Cardan z oceną 8,00 wygrywa ze swoimi rówieśnikami. Enjoy z kolejną wysoką notą 7,80 uzyskuje prawo startu w MPMK.

Ostatnią grupa koni startujących w eliminacjach do MPMK były 6-cio latki. I tu w parkurze wysokości 120 cm Rivaldo pod Robertem uzyskał wysoką notę 7,80 w pierwszym półfinale oraz 7,70 w drugim kwalifikując sie tym samym do finału koni 6-cio letnich.

W konkursie N zwykłym " oczka" do II klasy sportowej uzyskały siostry Cebulanki.

Konkurs Małej Rundy - 130 cm - należał do pary Sławek - Cyprys. Wysoką 4-tą lokatę zajął Sławek na Sumaku po bezbłędnym przejeździe.

W ostatnim konkursie Dużej Rundy - 140 cm - startował już tylko Sławek na Spocie oraz Cyprysie. Niestety oba konie w pierwej fazie przejazdu zrobiły jeden błąd (Spot) i dwa błędy (Cyprys) i nie mogły już walczyć o zwycięstwo.

 

W niedzielnych konkursach finałowych zawodnikom Uchwatteam i JKS Pogórze dopisywało szczęście. W finale koni 5-cio letnich najlepszy okazał sie L-Cardan startujący pod Sławkiem. Wśród koni 6-cio letnich jako jedyny spośród startujących bezbłędnie parkur pokonał Rivaldo pod Robertem..

W konkursie klasy N z jokerem szczęście dopisało Kasi, która na Gundi zajęła trzecią lokatę. W tym konkursie brał również udział Robert i Enjoy. Robert podjął ryzyko robiąc bardzo trudne skróty i Enjoy popełnił jeden błąd.

Małą Rundę dubletem wygrał Sławek na Cyprysie. Drugą lokatę zajął na koniu Admirał, którego dosiadał pierwszy raz. W konkursie tym startowała również z powodzeniem Kasia na Sumaku , parkur podstawowy (135 cm) pokonała bez zrzutki podobnie i Joanna Cebulak na Animo W.

 

janow_celano

Celano pod Sławomirem Uchwatem (Quidam`s Rubin * Celano

 

janowlcardan

zwycieska para w RMK 5 cio letnich

janow_rivaldo_400

zwycieska para w RMK 6 cio letnich

 

janow_ontario

Michal Weresinski na Ontario W

 

janow_trener_400

porzadna dyskusja

 

janow_celano3_400

 

burza_w_janowie_400

 

 

                a tak wyglądał krajobraz po burzy w pierwszy dzień zawodów

              burza2_400
                oba zdjęcia zapożyczone zostały z www.janowiacy.pl

 

 


UCHWAT TEAM POLAND Glinik Zaborowski 181 38-100 Strzyżów koło Rzeszowa woj. podkarpackie info@uchwatteam.pl fax: 0-17 27 63 466GALA Opypy Stadnina Kunowo Tarant events Tarant events Tylko Skoki