UCHWAT Team to zespół zawodowców - pasjonatów stworzony w celu przygotowania koni skokowych do zawodów jeździeckich najwyższej rangi.
Trening Koni Sportowych
?>
2008-08-17

Mistrzostwa Okręgu Podkarpackiego

W dniu dzisiejszym zakończyły sie podkarpackie Mistrzostwa Okręgu w skokach przez przeszkody. Zmagania jeźdźców odbywały się w kategoriach: juniorów młodszych, juniorów oraz młodych jeźdźców. W tym roku zabrakło zawodników wśród młodzików oraz seniorów.

Jeździecki Klub Sportowy Pogórze reprezentowany był przez trzy amazonki: Aleksandrę Cebulak (Asterix) i Jagodę Strzępek (Namiro) w kategorii juniorów oraz Joannę Cebulak (Subiekt, Animo W) w kategorii młody jeździec.

W pierwszy dzień zawodów zawodnicy startowali dwukrotnie. Przed juniorami parkurmajster ustawił dwa półfinały o wysokości 110 cm natomiast młodzi jeźdźcy pokonywali parkury o wysokości 120 cm. Po pierwszym półfinale nasze amazonki, Ola i Jagoda, zajmowały czołowe lokaty pokonując swoje parkury bezbłędnie. Joanna Cebulak prócz czystego przejazdu miała najkrótszy czas i zajmowała pierwsze miejsce w klasyfikacji. Jej konkurs rozgrywany był na zasadach konkursu szybkości.

Drugi półfinał nie przyniósł większych zmian i Aleksandra Cebulak, po kolejnym "czystym" przejeździe utrzymała swoją pozycję lidera. O pechu może mówić nasza druga juniorka Jagoda Strzępek, której po wyjeździe na rozprężalnie zakulał koń i musiała wycofać się z rywalizacji.

Przyszedł czas na młodych jeźdźców. Przed nimi parkur o wysokości 120 cm. Joanna Cebulak po ładnym, technicznym przejeździe utrzymała pierwszą lokatę ale w jej dorobku znalazły się 4 pkt karne.

W niedziele rozegrane zostały finały w poszczególnych kategoriach. Aleksandra Cebulak znów pokazała bezbłędny przejazdy, tym razem na wysokości przeszkód 120 cm i....WYWALCZYłA ZłOTY MEDAL! Bardzo poprawny przejazd na parkurze o wysokości 130 cm pokazała nam Joanna Cebulak. Uzyskując w swoim przejeździe 4 pkt karne, co dało jej.... MEDAL SREBRNY!. do pierwszego zawodnika brakło Joasi zaledwie 0,09 pkt.

 

Oto wyniki w poszczególnych kategoriach:

JUNIORZY: I - Aleksandra Cebulak (Asterix), JKS Pogórze

II - Agnieszka Worek (Sedan), KJ QEquistro

III - Magdalena Pekaniec (Leandro), KJ Kalników

MłODZI JEźDźCY: I - Nikodem Jaźwa (Parade), UKJ Lalin

II - Joanna Cebulak (Animo W), JKS Pogórze

III - Rafał NYkiel (Tafta), UKS Pegaz

 

SZCZEGóLNE GRATULACJE DLA NASZYCH ZAWODNICZEK ORAZ TRENERA ROBERTA UCHWATA. Zyczymy kolejnych udanych i zerowych przejazdów!!!

 

Oto skromna fotorelacja z tych zawodów:

wszyscy_na_parkurze_400

ostatnie uwagi trenera...i byleby do przodu...

ola_zabajka_mo_400

Aleksandra Cebulak i Asterix w drodze po złoty medal

jagoda_400_01 

Jagoda Strzępek i Namiro w zerowym przejeździe

aska_glinik_400 

Joanna Cebulak i Subiekt 

nasze_amazonki_400

Asia , Ola i Jadzia...zawsze uśmiechnięte i gotowe do boju!

fanki_400

nie byłoby klubu bez fanklubu!!!


UCHWAT TEAM POLAND Glinik Zaborowski 181 38-100 Strzyżów koło Rzeszowa woj. podkarpackie info@uchwatteam.pl fax: 0-17 27 63 466GALA Opypy Stadnina Kunowo Tarant events Tarant events Tylko Skoki