UCHWAT Team to zespół zawodowców - pasjonatów stworzony w celu przygotowania koni skokowych do zawodów jeździeckich najwyższej rangi.
Trening Koni Sportowych
?>
2008-09-07

Finał Pucharu Podkarpacia - Strzyżów

W dniach 6 - 7 września w Strzyżowie odbyły się międzynarodowe zawody jeździeckie.  Udział w zawodach wzięło ponad 30 zawodników z województwa podkarpackiego oraz ze Słowacji na 42 koniach. Podczas tych zawodów prócz rywalizacji w poszczególnych konkursach odbył się również finał Pucharu Podkarpacia.Był to najważniejszy konkurs dla jeźdźców z naszego województwa, którzy przez cały sezon zdobywali punkty do rankingu.

Zwycięzcą Pucharu Podkarpacia został Robert Uchwat z Jeździeckiego klubu Sportowego "Pogórze", drugie miejsce zajął Arkadiusz Jaźwa z UKJ Lalin natomiast trzecie jego klubowy kolega Łukasz Kut.

wspgorganizatorzy_400

najlepszych zawodników dekorowal (od prawej) i:Robert Godek , Burmistrz Miasta Strzyżowa Marek Śliwiński, w-ce Burmistrz Waldemar Góra oraz Marek Leśniak - właściciel restauracji Bella-Rosa

Podczas zawodów regionalnych odbywały się konkursy o wysokości od 100 cm do 125 cm. Każdego dnia zawodnicy rywalizowali w 4 konkursach. W sobotę w konkursie z trafieniem w normę czasu o wysokości przeszkód do 100 cm pierwsze miejsce zajął  Krzysztof Pomiankowski na Pilegrzymie z KJ Stangret.  W konkursie klasy P do 110 cm o wzrastającym stopniu trudności z jockerem wygrała zawodniczka gospodarzy Joanna Cebulak na Subiekcie. Konkurs ten rozgrywany był o puchar firmy REIN z Rzeszowa.Następnie rozegrane zostały dwa konkursy klasy N do 120 cm. Pierwsza N-ka rozegrna została na  zasadach konkursu zwykłego o puchar BS Strzyżów a , druga zwykłego z rozgrywką o puchar SFM Sp. z.o.o..Oba konkursy należały do najlepszego zawodnika zawodów Roberta Uchwata.

Drugiego dnia pierwszy konkurs klasy L (100 cm) wygrała Katarzyna Darłak na Colinsie z JKS Pogórze zdobywając tym samym puchar i nagrodę firmy Silvex. Konkurs klasy P (110cm) zwykły należał do Gabierli Duszkiewicz z KJ Fokus. Sponsorem tego konkursu była firma DachSystem. Kolejny konkurs o tej samej wysokości P z rundą zwycięzców należał do Roberta Uchwata na Enjoyu. Był to konkurs o puchar i nagrodę Banku Spółdzielczego PKO S.A. Najwyższy konkurs zawodów N1 o wysokości 125 cm wygrała zawodniczka z KJ Leśna Wola - Ewa Walas-Kazimierczak na Adelinie odjężdżając z pucharem restauracji Bella Rosa.