UCHWAT Team to zespół zawodowców - pasjonatów stworzony w celu przygotowania koni skokowych do zawodów jeździeckich najwyższej rangi.
Trening Koni Sportowych
?>
2008-11-16

II Eliminacje Halowego Pucharu Polski

II Eliminacje do HPP odbyły się na wrocławskich Partynicach w dniach od 14-16 listopada. Uchwat Team reprezentował: Sławek ze Spotem, Sundance 38, Rosą, Robert z dwoma sześciolatkami Rivaldo, Colins i Kasia z Sumakiem.W barwach JKS Pogórze wystartowały siostry Cebulak: Joanna na Animo W oraz Subiekcie i Aleksandra na Asterixsie.

Sławek rywalizował wśród seniorów natomiast pozostali zawodnicy w kategorii OPEN.

Pierwszy dzień zawodów pokazał, iż nasza ekipa jest w bardzo dobrej formie. W konkursie klasy N (120 cm) zawodnicy odnotowali zerowe przejazdy. Nasze zawodniczki Katarzyna i Joanna odnotowały identyczne wyniki: 0 punktów karnych w czasie 58.66s. Trzeba wspomnieć, iż w konkursie tym brało udział aż 90 par. W konkursie Małej Rundy (130 cm) drugie miejsce wywalczył Sławek na Sundance 38. Zerowy przejazd w pierwszej fazie odnotował również Sławek na Spocie oraz Robert na Rivaldo. Dla tego 6-cio letiego ogiera były to pierwsze tak poważne zawody. Przejazdy z jednym błędem zaliczyły Katarzyna i Joanna. W Dużej Rundzie(140 cm), najwyższym konkursie tego dnia, reprezentowała nas para Sławek - Spot...i przejazd tylko z 4 punktowym dorobkiem.

Drugi dzień zawodów rozpoczął się równie udanie. W konkursie klasy N (120 cm) na 59 startujących par Robert i Colins zajęli 5 lokatę. Z zerowym kątem konkurs Małej Rundy zakończyli Robert i Rivaldo oraz Joanna i Subiekt. Po jednym błędzie zaliczyły pary Sławek i Sundance 38, Katarzyna i Sumak, Robert i Rivaldo. Bardzo dobrym występem może pochwalić się Sławek, który w Dużej Rundzie (140 cm) zajął miejsce 3. 

W niedzielę odbyły się konkursy finałowe. Na 73 startujące pary nasi zawodnicy uplasowali się na wysokich miejscach. Bardzo poprawny przejazd odnotował Robert na Colinsie, pierwszą fazę parkuru pokonując "na zero", małe błędy pojawiły się dopiero w fazie drugiej ale to nie przeszkodziło zająć im ostatecznie 10 miejsca. Dla Colinsa były to debiutanckie starty na  Ogólnopolskich Zawodach Halowych. Równe, techniczne parkury zobaczyliśmy  w wykonaniu Sławka i Sundance, Kasi i Sumaka, Roberta i Rivaldo oraz Joanny i Subiekta.

 

Trzeba zaznaczyć, że zawody we Wrocławiu były mocno obstawione. Nasi zawodnicy jeździli bardzo technicznie i równo czego dowodem są wyniki. Robert na swoich 6-cio latkach wygrał II eliminacje do HPP w kategorii OPEN. 

W rankingu generalnym HPP w kategorii OPEN w pierwszej 10-tce JKS POgórze zajmuje aż trzy miejsca: 3 - Robert Uchwat, 8 - Joanna Cebulak, 9 - Katarzyna Uchwat.

 

Oto króciutka galeria zdjęć z tych zawodów:

robert_dek_ii_hpp_400

Robert i Rivaldo - zwycięzcy II eliminacji HPP

robert_puchar_400

jeszcze tylko rozdanie pucharów...

kasia_i_sumak_400 

 Kasia - jak zwykle uśmiechnięta

dekoracja_hpp_rka_400 

Dekoracja finału II eliminacji HPP i nasza trójka: Robert (I), Asia (IV), Kasia (V)

kasia_dekoracja_400

Kasia i Sumak w dekoracji

slawek_ukon_400

...jeszcze tylko ukłon i walczymy...Sławek i Spocik

slawek_i_spot_400

Sławek i Spocik samolocik w Dużej Rundzie 

robert_i_colins_400

Robert i Colins w kolejnym czystym przejeździe

kasia_i_jej_czempion_400

Kasia ze swoim czempionem 

kasia_i_asia_400

nasze amazonki - Kasia na Sumaku i Asia na Animo W

 

 

 

 


UCHWAT TEAM POLAND Glinik Zaborowski 181 38-100 Strzyżów koło Rzeszowa woj. podkarpackie info@uchwatteam.pl fax: 0-17 27 63 466GALA Opypy Stadnina Kunowo Tarant events Tarant events Tylko Skoki