UCHWAT Team to zespół zawodowców - pasjonatów stworzony w celu przygotowania koni skokowych do zawodów jeździeckich najwyższej rangi.
Trening Koni Sportowych
?>
2009-03-19

Ssang Yong Kuźnia Cup

To były przedostatnie halowe zawody naszych zawodników. Do Kuźni zgłoszonych zostało 213 koni. Rozegrano 12 konkursów od klasy LL (90 cm) do C (130). Uchwat Team reprezentowali: Sławomir Uchwat (L-Cardane, Flamenco, Dialektyka, Sundance), Robert Uchwat (Rivaldo, D'Charleston, Enjoy) oraz Kasia Uchwat (Sumak, Gundi).

W barwach JKS Pogórze startowały: siostry Cebulak - Joanna (Subiekt) i Aleksandra (Asierix), Jagoda Strzępek (Namiro), Izabela Woźniak (Sancho) oraz Krzysztof Poiankowski (Pilegrzym).

Wszyscy zawodnicy odnotowywali bezbłędne przejazdy w swoich knkursach, zajmując tym samym wysokie lokaty.

Sobotnie konkursy klasy N i C odbywały się późnym wieczorem ale konie bardzo dobrze się spisywały. L-Cardan pod Sławomirem Uchwatem zajął V miejsce, a Sumak pod Katarzyną Uchwat  zajął 8 m-ce na ponad 80 koni w N-zwykłym.
W konkursie klasy C odnotowano tylko 5 bezbłędnych przejazdów, w tym naszych zawodników: Sławomir na Flamenco zajął IV lokatę natomiast Robert na Rivaldo był V-ty.

Niedzielne konkursy to kolejne wysokie lokaty. W klasie P z jokerem Robert na Enjoyu wywalczył II miejsce pokonując 72 pary. Bardzo dobre przejazdy odnotowano w klasie N. L-Cardan  wywalczył kolejne V miejsce, Kasia miała również bezbłędny przejazd na klaczy Gundi, zajmując w 12 m-ce (0pkt karnych).

Bardzo dobre przejazdy Sławek miał również startując na Flamecno. Koń ten po chwilowej przerwie w startach powrócił w świetnej formie pokonując bezbłędnie konkursy klasy N i C.
      Prawdziwą niespodzianką była klacz Dialektyka, która w niedzielnym konkursie dokładności klasy C, po bezbłednym przejeździe, zakwalifikowała się do rozgrywki, by ostatecznie zająć 7 pozycję w konkursie. Klacz ta dopiero zaczyna nabierać doświadczenia w konkursach na takiej wysokości.

Bardzo dobrze spisywał się reprezentant JKS "Pogórze"-Krzysztof Pomiankowski, który po raz pierwszy, z dyżym powodzeniem startował w barwach naszego klubu w konkusach klasy L i P.

Izabela Woźniak i Sancho

Za tydzień naszych zawodników czeka finał Halowego Pucharu Polski, który odbędzie się w Janowie Podlaskim - trzymajcie kciuki!!!

UCHWAT TEAM POLAND Glinik Zaborowski 181 38-100 Strzyżów koło Rzeszowa woj. podkarpackie info@uchwatteam.pl fax: 0-17 27 63 466