UCHWAT Team to zespół zawodowców - pasjonatów stworzony w celu przygotowania koni skokowych do zawodów jeździeckich najwyższej rangi.
Trening Koni Sportowych
?>
2009-04-05

Halowy Puchar Polski Janów Podlaski.

Brązowy medal dla Sławomira Uchwata w finale Halowego Pucharu Polski Seniorów za sezon halowy od jesieni 2008 do wiosny 2009.

dekoracja_hpp_04

 

Sławomir Uchwat na podium z okazałym pucharem

 

cae_podium_400 

Najlepsi seniorzy Halowego Pucharu Polski: Krzysztof Ludwiczak (I), Grzegorz Kubiak (II) oraz Sławomir Uchwat (III)

 

Uchwat Team wystartował w dwóch kategoriach: seniorów oraz open.

W kategorii seniorów wystartowała cała czołówka Polskich skoczków. Zwciężył Krzysztof Ludwiczak, który jako jedyny pokonał bardzo trudny dwunawrotowy finał (150cm) na czysto. Srebrny medal zdobył ośmiokrotny mistrz Polski Grzegorz Kubiak ze stratą 6 pkt karnych. Tuż za nim uplasował się reprezentant Podkarpacia Sławomir Uchwat stając na podium zdobywając brązowy medal.

Sławek po kilkuletniej pracy powrócił do czołówki Polskich skoczków. Spot na którym startował to 10-letni wałach hanowerski po reproduktorze Sao Paulo z matki po Genever własności pana Romana Roszkiewicza. Trzy lata trwały ciężkie treningi aby dojść z tym niedużym koniem (zaledwie 163cm wzrostu) do pokonywania tak wysokich parkurów. Podczas eliminacji Spot dał już pokaz swoich możliwości wygrywając Grand Prix Kuźni Nowowiejskiej (145cm).

Tegoroczne rozgrywki były bardzo dobrze zorganizowane przez dyrektora tych zawodów Szymona Taranta. Nowy regulamin rozgrywek pucharu Polski sprawdził się w 100 %. Utworzona nowa  kategoria open dała możliwość startu dobrym zawodnikom, którzy posiadają młode konie oraz dla debiutantów pucharu polski.

Z Uchwat Teamu skorzystało z nich dwóch zawodników: Katarzyna Uchwat oraz Robert Uchwat. Walka w tej kategorii była bardzo wyrównana. Jak na Puchar Polski przystało parkury były bardzo trudne technicznie, każdy z nich miał dwa szeregi, linie po łukach, itp. Wysokość przeszkód wynosiła równo 135 cm. Organizator imprezy - Szymon Tarant zadbał o każdy szczegół, żeby końcowa rywalizacja była jak najbardziej emocjonująca.  Uchwat Team do najlepszej 10 wprowadził 2 pary -Katarzynę Uchwat i Sumaka oraz Roberta Uchwata i Rivaldo.

Kasia po bezbłędnym przejeździe w finałowym konursie zajęła czwarte miejsce w kategori open tracąc do medalu niecałą zrzutkę. Był to jak do tej pory największy sukces  w sportowej karierze tej amazonki.

Robert i Rivaldo po dwóch błędach zakończyli rywalizację na pozycji 10.

Sumak został wyhodowany w Stadninie Koni Kunowo a jego właścicielem jest p. Roman Roszkiewicz. To 8 letni wałach po Carbid z matki po Sao Paulo. Rivaldo został wyhodowany w Stadnine Koni Opypy, jego właścicielem jest p. Remigiusz Makowski. To 7 –mio letni ogier szlachetnej półkrwi po reproduktorze Roland z matki po Landfriese.

Podsumowując półroczne zmagania w Halowym Pucharze Polski Uchwat Team pokazał się z bardzo dobrej strony wystawiając trzech zawodników do tych rozgrywek.  Udało się tym samym zrealizować trudny plan, który zakładał zakończenie finału HPP w pierwszej dziesiątce.

Na 19 miejscu HPP zakończyła Joanna Cebulak i Animo W. Były to najtrudniejsze, jak dotąd,  zawody dla tej pary.  Cieszymy się, że zawodniczka dotrwała do końca rozgrywek i życzymy sukcesów na hipodromach otwartych.

 

zapraszamy do oglądani filmów z Janowa Podlaskiego:

sobota

niedziela

 


spot_hpp 

Spot miał co skakać ... oksery 150cm wysokości na 170cm szerokości

dekoracja_hpp14 

 Runda honorowa 

janow_sumak1 

Sumak pod Katarzyną Uchwat

 

sumak_hpp

Kasia Uchwat i Sumak walczą o czwarte miejsce Pucharu Polski

 

janow_sumak2

Sumak bardzo się starał!

rivrobert_400 

Robert i Rivaldo.

rivaldo_fina_400

Robert i Rivaldo w finałowym parkurze

robert_dekoracja_400

Dziesiąty w klasyfikacji.

dekoracja_kasia

 

Dekoracja po finale OPEN

ekipa_na_parkurze_400

przed finałem seniorów cała ekipa za Sławka trzymała kciuki...na parkurze...

ekipa_na_trybunach_400 

...i na trybunach...
 

 


UCHWAT TEAM POLAND Glinik Zaborowski 181 38-100 Strzyżów koło Rzeszowa woj. podkarpackie info@uchwatteam.pl fax: 0-17 27 63 466GALA Opypy Stadnina Kunowo Tarant events Tarant events Tylko Skoki