UCHWAT Team to zespół zawodowców - pasjonatów stworzony w celu przygotowania koni skokowych do zawodów jeździeckich najwyższej rangi.
Trening Koni Sportowych
?>
2009-08-17

Mistrzostwa Polski Młodych Koni Łąck 2009.

Jak co roku w sierpniu do Łącka przyjechały najlepsze młode konie z całej Polski.

Uchwat Team zaprezentował się na czterech koniach w trzech kategoriach wiekowych.

W trakcie trzydniowych Mistrzostw Polski Młodych Koni ogier Rivaldo pod Robertem Uchwatem wywalczył tytuł II vice Mistrza koni siedmioletnich hodowli polskiej.

Ten młody koń pokonał trzy parkury na wysokości 135, 135 i 140cm. Ostatnia przeszkoda finału sięgała 150 cm wysokości i 155 cm szerokości.

Rivaldo w trwającym sezonie już kilkukrotnie zaprezentował  bardzo dobrą formę, wygrywając m.in dwukrotnie konkursy dużej rundy  (140cm) pokonując bezbłędnie parkury. Startował w konkursach Grand Prix (Kraków V miejsce, Strzyżów IX miejsce)

Na zawodach w Łącku po bezbłędnym przejeździe wygrał konkurs półfinałowy.

Kolejny ogier stajni Uchwat Team L-Cardan dosiadany przez Sławomira Uchwata, wywalczył również wysoką lokatę. Ten sześcioletni koń wyhodowany przez pana Romana Roszkiewicza po trzech dniach zawodów uplasował się na 4. miejscu w klasyfikacji koni sześcioletnich hodowli polskiej.

W kategorii koni 5-cio letnich najlepszy okazał się ogier Hokus zdobywając 18 lokatę, oraz Werner W  był 21.

rivaldo_mpmk_091_400

Właściciel Rivaldo Remigiusz Makowski

rivaldo_mpmk_092_400

Rivaldo w dekoracji.

rivaldo_mpmk_095_400_01

Rivaldo w trakcie dekoracji. Dekorują od lewej: dyrektor Stada Ogierów w Łącku, Remigiusz Makowski, sekretarz generalny PZJ, sędziowie mistrzostw.

riv_mpmk_20091_400

Takie przeszkody pokonywała para w drodze po zaszczytny tytuł.

riv_mpmk_20092_400

Parkury skałdały się z 11-12 przeszkód, 13-15 skoków. Tu przejazd z soboty 135 cm.