UCHWAT Team to zespół zawodowców - pasjonatów stworzony w celu przygotowania koni skokowych do zawodów jeździeckich najwyższej rangi.
Trening Koni Sportowych
?>
2010-03-06

Halowy Puchar Polski Sopot 5-7.03.2010

Już pierwszy dzień przyniósł wiele emocji i wrażeń sportowych. W najwyższym konkursie dnia -  dużej rundy 140 cm -  zwyciężył Sławomir Uchwat na 9-letniej klaczy Dialektyka. Ta sama para w konkursie małej rundy zajęła 2 miejsce.

Jak zwykle w sobotę odbył się konkurs HPP w kategori OPEN . Wystartowało w niej trzech reprezentantów Podkarpacia: Katarzyna Uchwat na L- Cardan, Joanna Cebulak na Subiekt i debiutujący Krzysztof  Pomiankowski na klaczy Chita.

Zapadły w nim nieoczekiwane rozstrzygnięcia. Do rozgrywki kategorii OPEN przystąpiły tylko trzy pary. Wygrał Krzysztof Pomiankowski z JKS Pogórze na koniu Chita. Ta sześcioletnia klacz niedawno zdobyła tytuł chempionki koni 5-cio letnich w Kuźni Nowowiejskiej a teraz służy młodemu zawodnikowi w konkursach małej rundy. Krzysztof  nieznacznie wyprzedził swoją koleżankę klubową Katarzynę Uchwat na koniu L- Cardan. Ogier L-Cardan to z kolei siedmioletni v-ce chempion koni 5-cio letnich z 2008roku. Joanna Cebulak zdobyła 11 punktowane miejsce.

Zwycięstwem Marka Lewickiego z KJ Czahary Pogorzelica zakończyło się niedzielne Grand Prix Sopotu. Do czwartej kwalifikacji PGNiG Halowego Pucharu Polski przystąpiło 29 par. Parkur podstawowy w którym wszystkie przeszkody miały maksymalną wysokość 145 cm bezbłędnie pokonały tylko trzy pary.Bez zrzutki parkur pokonał też dzisiaj Mściwoj Kiecoń z Agrohandel Śrem na koniu Claudius, ale on minimalnie przekroczył normę czasu - z jednym punktem karnym musiał zadowolić się czwartą lokatą.  W klasyfikacji generalnej kategorii seniorów umocnił się Andrzej Głoskowski z BKJ Bogusławice, który w sopockim Grand Prix zajął piąte miejsce.  Szóste oraz ósme miejsce zajął Sławomir Uchwat na koniach  Spot oraz Dialektyka. Te dobre miejsca dały mu awans na 15 pozycje w rankingu HPP.