UCHWAT Team to zespół zawodowców - pasjonatów stworzony w celu przygotowania koni skokowych do zawodów jeździeckich najwyższej rangi.
Trening Koni Sportowych
?>
2006-03-13

Konsultacje z Nelsonem Pessoa

Od soboty do poniedziałku trwała klinika ze śwaitowej klasy trenerem jeździectwa p. Nelsonem Pessoa.

Głównymi osiągnięciami tego wspaniałego jeźdźca i trenera są:

-5 m. na IO w Tokio
-2 zlote medale, 1 srebrny na Igrzyskach Pan American
-siedem zwycięstw Hamurg Derby
-trzy zwycięstwa w Hickstead Derby
-150 zwycięstw w konkursach Grand Prix w Europie
-czterokrotne zwycięstwo w mistrzostwach Brazylii
-wytrenowanie medalistów Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata oraz Europy (głównie Rodrigo Pessoa)
   
    Zajęcia odbywały się w Józefinie w Klubie Aromer. Do treningów wyselekcjonowano 12 zawodników. W jednej z grup znalazł się zawodnik - Sławomir Uchwat na sześcioletnim wałachu Orinoko W.
Dodatkowo jako obserwatorzy pojechali instruktorzy Maja i Robert Uchwat oraz Włodzimierz Uchwat.
    Podczas szkolenia trener Pessoa zwracał głównie uwagę na podporządkowanie konia woli zawodnika, rozlużnienie i zachęcenie do współpracy oraz prawidłowe prowadzenie konia w ćwiczeniach parkurowych.

"The most importand thing is concentration and determination. Always work with your horse as you were on The World Cup competition!"


Maja i Robert Uchwat z trenerem Nelsonem Pessoa.

    Trening rozpoczynał się od pracy w stępie i kłusie. Konie od początku były na kontakcie. Trener zwracał szczególną uwagę na pracę w drągach. Bardzo istotne było prawidłowe wyjeżdżanie zakrętów. Konie za każdym razem musiały być dobrze wygięte w zakręcie. Duże znaczenie miały również chody boczne.
    Praca w galopie trwała kilkanaście minut. Bardzo istotne były zmiany tempa. Koń musiał być bardzo podporządkowany. Przejcia galop - stęp, galop - stój miały doprowadzić do jak najlepszego podstawienia konia.
    Pierwsze skoki rozgrzewkowe odbywały się na osobnej stacjonacie i okserze o wysokości do 130 cm. Następnie pokonywano przeszkody z różnych najazdów (dalekich i ciasnych, np. z zakrętu). Koń musiał szybko odpowiadać na pomoce jeźdźca i wykonywać polecenia. Dla poprawy techniki konia oraz zwiększenia jego uwagi zaproponowano kilka skoków pod włos. Takie przeszkody nie przekraczały 120cm. Nie ma to nic wspólnego z barowaniem, ale zawodnik musi wykazać się dużą znajomością rzeczy, żeby podprowadzić konia każdorazowo w optymale miejsce do odbicia przed przeszkodą. Wynikiem tego były doskonałe skoki konia Orinoko W, który w swojej na razie krótkiej karierze był już m.in. na  Mistrzostwach Świata młodych koni w Lanaken w 2005r.
    Bezcenne i doskonale trafne uwagi Trenera Pessoa są ogromną pomocą w przygotowaniu koni do sezonu startowego.

Skok z dużym zapasem.

Skok po włos nie robi dla dobrze przygotowanego konia różnicy.

Trener Nelson Pessoa, Sławomir Uchwat i Orinoko W.

Skok na odwagę. Bardzo ważna jest precyzja zawodnika.

Prezes Klubu i Trener.
 
... cierpliwość, uwaga, determinacja, koncentracja... - pamiętajcie!
 

UCHWAT TEAM POLAND Glinik Zaborowski 181 38-100 Strzyżów koło Rzeszowa woj. podkarpackie info@uchwatteam.pl fax: 0-17 27 63 466GALA Opypy Stadnina Kunowo Tarant events Tarant events Tylko Skoki