UCHWAT Team to zespół zawodowców - pasjonatów stworzony w celu przygotowania koni skokowych do zawodów jeździeckich najwyższej rangi.
Trening Koni Sportowych
?>
2011-05-12

ZR + I kwalifikacje do OPP VIDEO REPORTAŻ

Inauguracja sezonu jeździeckiego w ramach „Ligii jeździeckiej” rozpoczęta!

Ponad 60 zawodników na blisko 100 koniach wystartowało w pierwszej kwalifikacji „Developres Otwarty Puchar Podkarpacia 2011” w skokach przez przeszkody, która odbyła się w dniach od 7- do 8 maj na hipodromie w JKS „Pogórze” w Gliniku Zaborowskim.
Na listach startowych zobaczyliśmy zawodników z sześciu województw oraz ze Słowacji.  Gościem i zarazem gwiazdą zawodów był Maciek „Gleba” Florek – zwycięzca pierwszej edycji „YCD – po prostu tańcz”
W pierwszym dniu zawodów oprócz konkursów wstępnych, najwyższy  konkurs rozegrano o nagrodę Burmistrza miasta Strzyżowa, którą osobiście wręczył p. Marek Śliwiński. O puchar walczyło 16 zawodników. Ostatecznie najszybciej na mecie był Sławomir Uchwat na koniu Cargo, tuż za nim uplasował się Michał Weresiński na Kolorado W, na trzecim miejscu uplasował się Robert Uchwat na koniu Rivaldo, wszyscy trzej z JKS „Pogórze” z Glinika Zaborowskiego.
Drugi dzień zawodów to już walka w największej w naszym regionie imprezie jeździeckiej o cyklicznym charakterze. Rozgrywana jest w okresie od maja do połowy października. W tym roku rozgrywki zostały przeorganizowane i zyskały nowy wizerunek ukierunkowany na media i kibiców.
W konkursach pucharowych w trzech kategoriach stanęło do walki 63 zawodników na  80 koniach. Zawodnicy walczyli o nagrody ufundowane przez „Siedlisko Janczar” z Pstrągowej.
W najtrudniejszej kategorii – kategorii ZŁOTEJ do pokonania był bardzo wymagający parkur składający się z 12 przeszkód 15 skoków. Gospodarz toru pan Marek Misakiewicz na dystansie 500 m zaproponował potrójny i podwójny szereg, rów z wodą, dwie linie z trzech przeszkód.
Do rozgrywki zakwalifikowało się 13 par. Jako ostatni w rozgrywce wystartował Michał Kaźmierczak na koniu Pegas- zawodnik KJ „Leśna Wola”. Wykonał on wszystkie możliwe skróty w czasie 31,63s. i tym samym zwyciężył w kategorii złotej. Długo w konkursie prowadziła Joanna Pomiankowska KJ Stangret Kielce na koniu Subiekt z czasem 32,61s ostatecznie zajmując drugą lokatę. Zwycięzca poprzedniej edycji pucharu Podkarpacia Katarzyna Uchwat z JKS „Pogórze”  z czasem niespełna 0,03 s wolniejszym zajęła pozycję trzecią. Kolejne pozycje zajęli: Robert Uchwat, Katarzyna Darłak, Adam Kaźmierczak.
W kategorii srebrnej do rozgrywki awansowało tylko 8 par. Parkur zdecydowanie najszybciej pokonała Aleksandra Nucia z WKJ Lublin na klaczy Dominacja, wyprzedzając  Gabrielę Duszkiewicz na koniu Casablanca i Marikę Dubiel „AZS  WSIZ Rzeszów” na klaczy Collina.
W kategorii brązowej aby być w premiowanej najlepszej 16-tce należało przejechać parkur podstawowy i rozgrywkę bezbłędnie i bardzo szybko. Ta kategoria należała do trzech amazonek. I miejsce Magdalena Wróbel z JKS „Pogórze”, II miejsce Róża Dominik z KJ „Połoniny”, a III miejsce przypadło Agacie Majka z AZS WSIZ Rzeszów. Gwiazda zawodów Maciej „Gleba” Florek po bezbłędnym przejeździe w konkursie podstawowym i rozgrywce wywalczył VIII pozycję.(najlepszy z męskiej części konkursu)
Organizatorzy  OPP poza rozgrywkami typowo sportowymi, chcą promować jeździectwo wśród szerszej rzeszy kibiców, którzy pojawiają się na trybunach hipodromów oraz oglądać będą zmagania najlepszych skoczków w mediach.  Stąd przygotowano dodatkową ofertę tj: przejazdy na kucykach, przejazdy bryczką, pokazy .
Sponsorem I kwalifikacji OPP jest „Siedlisko Janczar” z Pstrągowej.  „Siedlisko Janczar” to idealne miejsce dla organizacji rodzinnych uroczystości, wypoczynku, krótkich weekendowych pobytów, zielonych szkół, wakacji w siodle, nauki jazdy konnej, a także spotkań biznesowych, szkoleń, konferencji, imprez integracyjnych i wyjazdów służbowych. Ośrodek dysponuje nowoczesną i komfortową bazą noclegowo- gastronomiczną i konferencyjną oraz stadniną koni.
           Zapraszamy na kolejną kwalifikację do LKJ Zabajka 26 czerwca.  Szczegółowe informacje o zawodach i cyklu rozgrywek można śledzić na bieżąco na www.oppskoki.pl.

REPORTAŻ  TVP Rzeszów z zawodów

Oto krótka fotorelacja z zawodów regionalnych: (w sobotę pogoda nie dopisała niestety, ale podłoże spisało sie doskonale)