UCHWAT Team to zespół zawodowców - pasjonatów stworzony w celu przygotowania koni skokowych do zawodów jeździeckich najwyższej rangi.
Trening Koni Sportowych
?>
2011-05-25

ZO** Poznań - Szczepankowo

         Zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody „Majówka z koniem”, rozgrywane w miniony weekend na parkurze w Szczepankowie-Spławiu,  przyniosły wiele emocji i satysfakcji zarówno kibicom, jak i zawodnikom. Rywalizacja odbywała się w świetnych warunkach atmosferycznych, a  jeźdźcy zadbali też o to, by była ona pasjonująca i trzymała w napięciu do ostatniego przejazdu. Próbę nerwów i  umiejętności najlepiej wytrzymał Łukasz Brzóska z KJ Miralex Gonitwa Skórka.
          Tuż po zakończeniu dwudniowej imprezy nie kryli zadowolenia organizatorzy „Majówki z koniem”. Po tym, jak w zeszłym roku zawody trzeba było odwołać z powodu obfitych majowych opadów deszczu, tym razem wszystko się  udało. Dopisali zawodnicy z krajowej czołówki, pogoda i, co najważniejsze, kibice. Tych ostatnich przewinęło się przez elegancki hipodrom w Szczepankowie-Spławiu ponad trzy tysiące. Podczas trzech najważniejszych konkursów (Barier, Grand Prix i Top Four) na trybunach zasiadł komplet publiczności. Strona sportowa imprezy stała na bardzo wysokim poziomie.  W rozegranym w sobotnią noc konkursie barier najlepsza okazała się para Sławomir Uchwat z JKS Pogórze i wałach Negro. Oni jako jedyni w ostatniej rozgrywce pokonali bezbłędnie szereg, składający się z trzech stacjonat, z których ostatnia miała wysokość 185 cm. Do niedzielnego konkursu Grand Prix przystąpiło 30 par, z czego sześć pokonało trudny technicznie parkur o wysokości 140 cm bezbłędnie. W rozgrywce na czas zwyciężył Sławomir Hartman z KJ Lotar Biskupiec, który dosiadał  konia Wodan. Tuż za nim uplasowali się Łukasz Jończyk z KJ Poczernin na koniu The Neighbour oraz Łukasz Brzóska z KJ Miralex Gonitwa Skórka na koniu Oceana du Libaire.

 

Zapraszamy do obejrzenia materiału video z konkursu barier, który wygrał nasz zawodnik Sławomir Uchwat na koniu Negro pokonując przeszkodę o wysokości 185 cm.

 

 http://swiatkoni.pl/movies/764/779.wmv

 

 

szczepankowo1
konkurs barier - I rozgrywka 150 cm

 

szczepankowo2

i IV rozgrywka 185 cm

szczepankowo3

Dekoracja: Marta Roszkiewicz-Heizer - właściciel i Sławomir Uchwat


 

 


UCHWAT TEAM POLAND Glinik Zaborowski 181 38-100 Strzyżów koło Rzeszowa woj. podkarpackie info@uchwatteam.pl fax: 0-17 27 63 466GALA Opypy Stadnina Kunowo Tarant events Tarant events Tylko Skoki