UCHWAT Team to zespół zawodowców - pasjonatów stworzony w celu przygotowania koni skokowych do zawodów jeździeckich najwyższej rangi.
Trening Koni Sportowych
?>
2011-07-03

III memoriał majora ''Hubala''

Kaźmierczak, Pakuła, Uchwat na podium w Grand Prix na zawodach CSN w Gliniku Zaborowskim 2011.

W dniach 1 - 3  lipca 2011 r.  na hipodromie Jeździeckiego Klubu Sportowego "Pogórze" w Gliniku Zaborowskim rozegrane zostały ogólnopolskie zawody w skokach przez przeszkody - III Memoriał majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala".


               W tym roku ogólnopolskie zawody w skokach przez przeszkody - III Memoriał majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala" organizowane po raz pierwszy w Gliniku Zaborowskim zyskały rangę zawodów międzynarodowych CSN, a liczna i znacząca obsada sprawiła, że rywalizacja sportowa już pierwszego dnia była bardzo zacięta. Ogółem w trzydniowej rywalizacji na 120 koniach wystartowało 60 zawodników, w tym m.in. Grzegorz Kubiak, Michał Kaźmierczak, Michał Tyszko, Jarosław Koziarowski, Antoni Strzałkowski i wielu innych utytułowanych zawodników.
                  Mimo padającego deszczu i przenikliwego jak na tę porę roku zimna zawody przebiegały w miłej i sympatycznej atmosferze, a zgromadzona publiczność w napięciu obserwująca przejazdy, nagradzała zawodników gromkimi brawami. Podczas trzydniowych zmagań jeździeckich rozegrane zostały konkursy w skokach przez przeszkody wśród koni cztero, pięcio i sześcioletnich. Rozegrano również trzy rundy: otwartą, małą i dużą z finałowymi konkursami.
                    Gospodarzem toru był Pan Szymon Tarant, który w tym roku będzie również projektantem parkurów Mistrzostw Polski. Przygotował on dla zawodników bardzo wymagające parkury, które nie wybaczały żadnych błędów.
               W pierwszych  dniach zawodów w dwóch najważniejszych konkursach małej i dużej rundy wygrywali przedstawiciele gospodarzy: Sławomir Uchwat -  konkursy C,C1 (piątek) CC (sobota) oraz Michał Weresiński na koniu Kolorado W konkurs klasy C (sobota).
W finale małej rundy po zaciętej rozgrywce wygrał Michał Tyszko na koniu R.S. Lorelei przed amazonką Aleksandrą Szary i Konradem Kargolem. Nowością na tych zawodach były wywiady z zawodnikami na parkurze bezpośrednio po zakończonej rozgrywce. Zostały one przyjęte gromkimi brawami publiczności.
                   3 lipca br. w godzinach popołudniowych przy udziale zgromadzonej publiczności i gości honorowych rozegrany został najważniejszy konkurs Grand Prix o replikę szabli majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala".
                       W prestiżowym finale Grand Prix wzięło udział 25 zawodników na 31 koniach. W pierwszym nawrocie jeźdźcy mieli do pokonania 12 przeszkód na wysokości do 140 cm.
Czterech z nich pokonało parkur bezbłędnie, pozostałych sześciu z  4pkt. karnymi.  Do drugiego nawrotu zakwalifikowało się 10 jeźdźców.
                    Zwycięzcą Grand Prix i III Memoriału Majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala" został Michał Kaźmierczak na koniu An-Etola. Reprezentant klubu Leśna Wola Głogów Małopolski nie popełnił żadnego błędu w obu nawrotach. Drugie miejsce zajął Marcin Pakuła z województwa kujawsko - pomorskiego na koniu Luca Toni, który również oba nawroty przejechał bezbłędnie. Trzecie miejsce w tym roku przypadło w udziale reprezentantowi gospodarzy JKS Pogórza Glinik Zaborowski Sławomirowi Uchwatowi na koniu L-Cardan, który miał 4 punkty karne z I nawrotu i pokonał bezbłędnie II nawrót w najkrótszym czasie. Na czwartej pozycji uplasował się najbardziej utytułowany polski jeździec - olimpijczyk Grzegorz Kubiak z klubu Sobieski Jumping Team Gdańsk na koniu Turbud Cicero. Pozostałe miejsca zajęli m.in.: Bogusz Dąbrowski na koniu Irydion L, Jarosław Koziarowski na koniu Caprizia, Michał Tyszko na koniu Chin Chin, Robert Uchwat na koniu Georgio W, Antoni Strzałkowski na koniu Rossini, Zbigniew Kostrzewski na koniu Cami SZ.
                   Dziesięciu najlepszych zawodników otrzymało nagrody pieniężne, a zdobywcy trzech pierwszych miejsc dodatkowo puchary ufundowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, Starostwo Powiatowe w Strzyżowie i Urząd Gminy Strzyżów. Ponadto zwycięzca Grand Prix i III Memoriału Majora Henryka Dobrzańskiego Hubala obok pucharu Marszałka Województwa Podkarpackiego otrzymał także Szablę Memoriałową.
 
 FOTORELACJA:

 

 

zo_glinik_2011_109

 

 Profesjonalną obsługą zawodów zajął się Szymon Tarant

 

zo_glinik_2011_135
Robert Uchwat na Costello 7,8 na styl w 4-ro latkach
zo_glinik_2011_154 

 

 Crazy Boy w rundzie koni 4-ro letnich

 

zo_glinik_2011_209

 

5-cio letni Desperado z właścicielką Katarzyną Uchwat...

 

desperado_csn_800 

 

 ...i pod Sławomirem Uchwatem

 

zo_glinik_2011_701 

Zwycięska para sobotniej MR - Michał Weresiński i Kolorado W

zo_glinik_2011_950 

Cargo i Sławomir Uchwat- ta para wygrała piątkowy konkurs MR

 

zo_glinik_2011_1022 

Negro i Katarzyna Uchwat

 

zo_glinik_2011_1214 

Sławomir Uchwat-najlepszy zawodnik zawodów:

pt-I m-ce MR, DR

sob-I m-ce DR

niedz-III m-ce Grand Prix

 

zo_glinik_2011_1210

Robert Uchwat i Giorgio W

 

zo_glinik_2011_1512_01 

 Robert i Rivaldo PG w konkursie Grand Prix

 

zo_glinik_2011_1756 

 7-mio letni Negro

 

_dsc_0070_800 

 

zo_glinik_2011_1520 

 8-mio letni ogier L-Cardan w konkursie Grand Prix

 

zo_glinik_2011_1525 

III m-ce w Grand Prix 

 

podium_grand_prix
 

Zwycięscy konkursu Grand Prix:

I m-ce Michał Kaźmierczak

II m-ce Marcin Pakuła

III m-ce Sławomir Uchwat

 _dsc_0673_800

 Dekoracje były przeprowadzane bardzo uroczyście

zo_glinik_2011_1817

 

_dsc_0674_800 

 

_dsc_0165_800_02 

_dsc_0127_800 

 

 

 

 

 

 

 

 


UCHWAT TEAM POLAND Glinik Zaborowski 181 38-100 Strzyżów koło Rzeszowa woj. podkarpackie info@uchwatteam.pl fax: 0-17 27 63 466GALA Opypy Stadnina Kunowo Tarant events Tarant events Tylko Skoki