UCHWAT Team to zespół zawodowców - pasjonatów stworzony w celu przygotowania koni skokowych do zawodów jeździeckich najwyższej rangi.
Trening Koni Sportowych
?>
2011-08-15

IV kwalifikacja do OPP 2011

_podium_zlota2
podium w kategorii złotej: I miejsce Robert Uchwat, II miejsce Katarzyna Uchwat, III miejsce Katarzyna Darłak
 
 
Ponad 4000 skoków oddali zawodnicy pucharu Podkarpacia.

    To już czwarta odsłona Pucharu Podkarpacia w skokach przez przeszkody. Dynamicznie rozwijająca się liga jeździecka skupia wokół siebie kolejnych adeptów sztuki jeździeckiej. Podczas zawodów w Gliniku Zaborowskim 13-14 sierpień zobaczyliśmy całą plejadę amazonek i jeźdźców. Wśród nich nie zabrakło liderów poszczególnych kategorii. Jeźdźcy reprezentowali województwa: świętokrzyskie, śląskie, małopolskie, pomorskie (specjalnie dla Pucharu Maciej „Gleba” Florek), lubelskie, mazowieckie, podkarpackie oraz Słowację.      Podczas czwartej kwalifikacji przekroczona została liczba 100 par sklasyfikowanych w rankingu „Developres Otwarty Puchar Podkarpacia” . Zawodnicy oddali łącznie przez cztery kwalifikacje 4132 skoki pokonując przy tym dystans ponad 100 km.
         Przy pięknej słonecznej pogodzie odbyły się kwalifikacje  we wszystkich trzech kategoriach. W najważniejszej z nich zwyciężył Robert Uchwat na koniu Giorgio W z JKS”Pogórze”. W pokonanym polu pozostawił zwycięzcę poprzedniej edycji Pucharu Podkarpacia Katarzynę Uchwat(awans z pozycji 12 na 8) oraz  Katarzynę Darłak – która awansowała z pozycji 9 na 2.
         Kategoria srebrna miała bardzo emocjonującą rozgrywkę do której awansowało 6 par. Najszybsza była zawodniczka Gabriela Duszkiewicz na koniu Casablanca, która po raz drugi wygrała kwalifikację co daje jej pozycję lidera. Na miejscu drugim uplasowała się zawodniczka FKJK Zatoka – Anna Styczeń na koniu Turbud Oquidama, która przegrała o jedyne 0,03s! Bardzo blisko zwycięstwa była również Marika Dubiel na koniu Collina, która pokonała parkur w czasie 33,58 s czyli o 0,3 wolniej od zwycięzcy.
            Kategoria brązowa – towarzyska zgromadziła największą grupę uczestników – 33 pary. Tutaj nie zawiodła liderka i po niesamowitych skrótach po raz trzeci zwyciężyła pucharze Podkarpacia. Sylwia Sypień na koniu Quick Aqua z UKJ Pegaz wyprzedziła 21 zawodników, którzy startowali w rozgrywce, i jako jedyna zeszła poniżej 30 sek. Miejsce drugie przypadło młodziutkiej 14 letniej amazonce z UKJ „Fort” Łuczyce Edycie Wajda na koniu Dekster. Miejsce trzecie dla debiutującej Aleksandry Frankowskiej z KJ „Stangret” Kielce, która startowała na koniu Boston. Maciej „Gleba” Florek bardzo dobrze prezentował się w konkursach wstępnych wygrywając jeden z nich. W konkursie kwalifikacyjnym z wynikiem 33,02s zajął 8 miejsce. Dzięki tak wysokiej pozycji awansował o jedno miejsce w rankingu i obecnie zajmuje pozycję szóstą.
           Jeszcze tylko jedna kwalifikacja 10-11 września w KJ „Leśna Wola” w Głogowie Małopolskim, a później zawody finałowe 8-9 października w JKS „Pogórze” w Gliniku Zaborowskim.
Zapraszamy do śledzenia wyników, rankingów, galerii  na www.oppskoki.pl


 

UCHWAT TEAM POLAND Glinik Zaborowski 181 38-100 Strzyżów koło Rzeszowa woj. podkarpackie info@uchwatteam.pl fax: 0-17 27 63 466GALA Opypy Stadnina Kunowo Tarant events Tarant events Tylko Skoki