UCHWAT Team to zespół zawodowców - pasjonatów stworzony w celu przygotowania koni skokowych do zawodów jeździeckich najwyższej rangi.
Trening Koni Sportowych
?>
2011-10-09

Finał OOP rozstrzygnięty!

Zakończyła się największa otwarta liga jeździecka w Polsce.

Finał „Developres Otwartego Pucharu Podkarpacia 2011” w skokach przez przeszkody odbył się na hipodromie JKS „Pogórze” w Gliniku Zaborowskim w dniach od 8 do 9 października.  Do ostatecznej rywalizacji o puchar Podkarpacia prawo startu otrzymało 45 najlepszych zawodników na 60 koniach. Cykl imprez jeździeckich obejmował  pięć kwalifikacji rozegranych na terenie Podkarpacia w trzech ośrodkach jeździeckich od maja do września. Udział w nich wzięło ponad 100 zawodników z 7 województw oraz ze Słowacji.  Uczestnicy ligii jeździeckiej oddali w sumie ponad 5000 skoków.

W najliczniej obsadzonej kategorii brązowej, w której zawodnicy pokonywali przeszkody o wysokości 90 cm. Zwyciężyła Sylwia Sypień na koniu Quick Aqua z UKS „Pegaz” Wysoka Głogowska. Gość specjalny Maciek „Gleba” Florek, który po półfinale zajmował drugą pozycję po błędzie na przedostatniej przeszkodzie ostatecznie znalazł się poza podium na czwartym miejscu. „Jazda konna jest zdecydowanie trudniejsza od wygrania You Can Dance” powiedział Maciek tuż po zakończonych rozgrywkach.

Kategoria srebrna zdominowana została przez amazonki. Zwyciężyła Marika Dubiel na klaczy Collina z AZS „WSiZ” Kielnarowa. Kolejne miejsca na podium zajęły zawodniczki z JKS „Pogórze” Milena Pelc na koniu Enjoy  i Maja   Bylinowska- Uchwat na Rivaldo PG.

Najwyższe przeszkody ustawione na wysokości 130 cm pokonywali zawodnicy kategorii złotej. Dwunawrotowy konkurs finałowy jako jedyny bezbłędnie pokonał zawodnik reprezentujący gospodarzy   Sławomir Uchwat na koniu Negro. Zawodnik awansował z pozycji czwartej i wygrał łączną klasyfikację półrocznych rozgrywek przed Robertem Uchwatem (Giorgio W)         i Bartoszem Kutem z UKJ Lalin(Grand Ball).

Gorące podziękowania dla Sklepu "Bobas" pani Marii Mocek ze Strzyżowa za ufundowanie nagrody specjalnej dla najmłodszej amazonki "Developres OPP 2011" oraz dla Firmy Handlowej "Magnolia" pana Bogdana Znamirowskiego (dekoracke kwiatowe).

Więcej informacji w listopadowym numerze „Świat Koni”

final_oppnegro_dekoracja_800

Sławomir Uchwat i Negro

robert_01

Robert Uchwat i Giorgio

podium_01

Zwycięzcy w kategorii złotej: Sławomir Uchwat (I), Robert Uchwat (II), Bartosz Kut (III)

m2

Maja Bylinowska-Uchwat i Rivaldo

1

Zwyciężczynie w kategorii srebrnej: Marika Dubiel (I), Milena Pelc (II), Maja Bylinowska-Uchwat (III)

2

6

Rivaldo i Maja w II nawrocie finału

UCHWAT TEAM POLAND Glinik Zaborowski 181 38-100 Strzyżów koło Rzeszowa woj. podkarpackie info@uchwatteam.pl fax: 0-17 27 63 466