UCHWAT Team to zespół zawodowców - pasjonatów stworzony w celu przygotowania koni skokowych do zawodów jeździeckich najwyższej rangi.
Trening Koni Sportowych
?>
2012-05-14

Dubletem przez Memoriał ZO** Kraków

W dniach 11 - 13 maj w Krakowskim Klubie Jazdy Konnej odbył się ogólnopolskie zawody jeździeckie (B**) - Memoriał mjr. Adama Królikiewicza.

Uchwat Team pdczas tych zawodów reprezentowali: Robert Uchwat (Costello, D'Charleston oraz Giorgio W), Sławomir Uchwat (L-Cardan, Cargo, Nergo, Chesterfield, Cannabis, B.Amelusina) oraz Katarzyna Uchwat (Kolorado W, Cayenne).

Już w pierwszy dzień zawodów nasi reprezentanci spisali sie na medal. W konkursie Dużej Rundy drugie miejsce, po bezbłędnym przejeździe wywalczyła prara Sławomir Uchwat i L-Cardan. Ten sam zawodnik na drugim koniu - Cargo - wywalczył miejsce 4 natomiast na miejscu 5-tym uplasował sie Robert Uchwat i Giorgio W. Konkurs wygrał Hubert Kostrzewski na Preier Choix z MKS Szkoła Jazdy Konnej Kraków-Krzywopłoty.

W sobotnim konkursie Małej Rundy zdecydowanie triumfował Sławomir Uchwat, który po bezbłędnych przejazdach zajął: miejsce I na 8-letnim Negro, miejsce II na L-Cardanie oraz miejsce IV na Cargo. Trzecia pozycję wywalczyła Aleksandra Kośnik na Ordonie z KJ Deresz Siemianowice Śl.

W konkursie Dużej Rundy bardzo dobra jazda popisał sie Robert Uchwat i Giorgio W. Po bezbłędnym przejeździe para ta uplasowała sie na pozycji II. Konkurs wygrał Hubert Kostrzewski na Hippica Andiamo, trzecie miejsce zajął również Hubert Kostrzewski na Premier Choix natomisat tuz za nim Sławomir Uchwat na Negro.

W niedzielnych finałach nasi zawodnicy spisali sie świetnie. W finale Małej Rundy drugie miejsce wywalczył Cargo pod Sławomirem Uchwatem. Dwunawrotowy konkurs Grand Prix (145cm) bez błędów w parkurze pokonało tylko dwóch zawodników!!!...i byli to nasi reprezentanci. Konkurs wygrał Sławomir Uchwat na L-Cardan z wynikiem 2pkt, drugie miejsce zajął Robert Uchwat i Giorgio W (3pkt) natomiast trzeci był Andrzej Głoskowski na Roxavel z Stow. Agro-Aves Gajewniki (4pkr w drugim nawrocie). Z takim samym wynikiem tylko "ciut" gorszym czasem konkurs ukończył Sławomir Uchwat na swoim drugim koniu - Negro - zajmując tym samym pozycje IV.