UCHWAT Team to zespół zawodowców - pasjonatów stworzony w celu przygotowania koni skokowych do zawodów jeździeckich najwyższej rangi.
Trening Koni Sportowych
?>
2012-06-25

ZO Moszna

W miniony weekend na terenie LKJ Moszna, k. Opola rozegrano trzydniowe zawody ogólnopolskie.

Uchwat Team reprezentował Robert Uchwat  trzema końmi.

Pierwszego dnia zawodów, po bezbłędnym pokonaniu obu faz konkursu dużej rundy (140cm) wysunął się na prowadzenie, którego już nie oddał rywalom. W konkursie startowało 20 koni.

 

W niedzielnym konkursie Grand Prix, Giorgio W skakał bardzo dobrze. Gospodarz toru - Krzysztof Koziarowski ustawił przeszkody na wysokości do 145cm.

Parkur zaczął się od najazdu z prawej stronu na doublebarr w długiej linii do satcjonaty, następnie po łuku w prawo - największa i najszersza przeszkoda - triplebarr (145/180cm) i dalej linią do stacjonaty. Kolejny nawrót w lewo i potrójny szereg 5abc - wejście od stacjonaty, dwa skoki galopu i następnie dwa oksery na jeden skok galopu. Przeszkody 6,7 i 8 tworzyły linię z trzech przeszkód - wejście stacjonatą, 6 foulee, okser, 6 foule i wyjściowa stacjonata. Kolejnym zadaniem po nawrtocie w prawo była linia Okser do stacjonaty na 23m i na koniec po zakręcie w lewo wolnostojący rów z wodą.

Giorgio W w trakcie całego przejazdu nie dotknął żadnej przeszkody, jednakże nastąpił 3 cm na linię kończącą rów i tym samym para zakończyła przejazd z wynikiem 4p. karne, plasując się ostatecznie na miejscu 8.

Charleston pokonywał parkury z pechową jedną zrzutką.

Amaretto - zaliczył kolejne starty w konkursach klasy N1 i C i jest w cyklu przygotowań do startów w konkursach DR pod koniec sezonu.

 


 

Bardzo dziękuję Maćkowi Stopie za pomoc przy rozgrzewkach koni przed konkursami.

Robert


UCHWAT TEAM POLAND Glinik Zaborowski 181 38-100 Strzyżów koło Rzeszowa woj. podkarpackie info@uchwatteam.pl fax: 0-17 27 63 466GALA Opypy Stadnina Kunowo Tarant events Tarant events Tylko Skoki