UCHWAT Team to zespół zawodowców - pasjonatów stworzony w celu przygotowania koni skokowych do zawodów jeździeckich najwyższej rangi.
Trening Koni Sportowych
?>
2012-07-17

CSIO *** Budapeszt

Polska ekipa najlepsza wśród krajów Challenge League.

W dniach od 12 do 15 lipca odbywały się największe zawody jeździeckie na Węgrzech – CSIO*** -W. Do Budapesztu przyjechali zawodnicy z 18 państw na 250 koniach. Polskę reprezentowała ekipa wybrana przez trenera kadry Rudigera Wassibauera w składzie: Andrzej Lemański, Antoni Tomaszewski, Sławomir Uchwat i Alicja Grygier.

Zawody rozgrywane były w samym centrum stolicy Węgier, w centrum wyszkolenia jeździeckiego  na pięknym piaszczystym hipodromie. Wielu utytułowanych jeźdźców walczyło o nagrody w 3 rundach (małej, średniej, dużej) oraz w dodatkowo rozgrywanych zawodach rangi CSIYH dla młodych koni 6-cio i 7-mio letnich.

Najwięcej emocji dostarczył konkurs o Puchar Narodów. Walka o pierwsze trzy miejsca rozegrała się dopiero podczas przejazdów ostatnich jeźdźców drugiego nawrotu. Ostatecznie zwyciężyli Niemcy, przed Danią, a trzecie miejsce zdobyli Austriacy, którzy mieli do dyspozycji wspaniałą parę Thomas Fruhman i Sixt Sense. To on jako jedyny na 12 pełnych ekip pokonał parkur dwukrotnie bezbłędnie! Polska reprezentacja zajęła 7 miejsce. Najlepiej dwa nawroty pokonał Andrzej Lemański (9+0), następnie Sławomir Uchwat (1+13), Antoni Tomaszewski (8+16), Alicja Grygier (rez+21). Pierwszy nawrót PN był również kwalifikacją na przyszłoroczne Mistrzostwa Europy, które odbędą się w Duńskiej miejscowości Herning pod koniec sierpnia przyszłego roku. Taką kwalifikację udało się zdobyć 9 parom w tym jedynym Polakiem był Sławomir Uchwat na młodym 8 letnim wałachu Negro.

Polacy po raz kolejny zwyciężyli w  Challenge League co umocniło Polskę na pierwszej pozycji i pewny awans do Barcelońskiego finału, gdzie po raz kolejny będziemy walczyć o Top Ligę!

Wassibauer: Miałem duże problemy z skompletowaniem ekipy na ten wyjazd. Cieszę się z dobrej dyspozycji osób z poza kadry, które włączaj się do walki o Puchar Narodów tak jak miało to miejsce w Budapeszcie - Sławomir Uchwat, czy osób tj. Sławomir Hartman, czy Dawid Kubiak. Zakładałem że wejście do drugiego nawrotu przy tak mocnej zagranicznej obsadzie będzie sukcesem i udało się go odnieść. Zdobyliśmy kolejne 10 punktów do Challenge League. Bardzo dobre miejsce Antoniego Tomaszewskiego w GP było bardzo miłym zaskoczeniem i miłym akcentem na zakończenie zawodów.

Kolejne zawody z cyklu pucharu narodów Promotion League to:

CSIO *** BRATYSŁAWA 19-22.07 (Słowacja)

CSIO ** RUILA 27-29.07 (ESTONIA)

CSIO *** VAZGAIKIEMIS  9-12.08 (LITWA)

PUCHAR NARODÓW :)

B.Amelusina w rundzie młodych koni

UCHWAT TEAM POLAND Glinik Zaborowski 181 38-100 Strzyżów koło Rzeszowa woj. podkarpackie info@uchwatteam.pl fax: 0-17 27 63 466