UCHWAT Team to zespół zawodowców - pasjonatów stworzony w celu przygotowania koni skokowych do zawodów jeździeckich najwyższej rangi.
Trening Koni Sportowych
?>
2013-01-10

Pogórze wysoko w rankingu klubowym PZJ

Dziś Polski Związek Jeździecki opublikował ranking za rok 2012. Z przyjemnością informujemy, że Jeździecki Klub Sportowy "Pogórze" zajął w tym zestawieniu 9-te miejsce. Sklasyfikowano 110 klubów jeździeckich startujących w skokach przez przeszkody.

Ranking klubowy TUTAJ

To wysokie miejsce było możliwe dzięki bardzo dobrej postawie zawodników Uchwat Team.

Ranking indywidualny TUTAJ

Warto więc przypomnieć kto punktował w rankingu się w 2012roku:

Sławomir Uchwat - ukończył ranking indywidualny na 13-tej pozycji. Tak wysokie miejsce było możliwe dzięki startom w Pucharach Narodów. Sławek w tym roku wystartował dwukrotnie na swoim podstawowym koniu Negro (Now or Never x Graf Grannus)  w tych prestiżowych rozgrywkach. Przypomnijmy pierwszy start odbył się w Budapeszcie, gdzie razem z drużyną zajał 7 miejsce. Jednocześnie po bezbłędnym przejeździe zdobył kwalifikację do tegorocznych Mistrzostw Europy. Kolejny ważny start odbył się na CSIO***** w Moskwie. Tam polska drużyna zwyciężyła a Sławek dzięki temu startowi zdobył mistrzowską klasę sportową (szósty raz w karierze).

Oprócz zawodów międzynarodowych wygrał dwa razy GP w maju na Memoriale Królikiewicza w Krakowie na L- Cardan (po CSIO Moskwa został sprzedany do Ameryki), w sierpniu na memoriale Hubala w Gliniku Zaborowskim na Negro.

Robert Uchwat - ukończył ranking indywidualny na 32-gim miejscu. Robert w tym roku skoncentrował się głównie na arenie ogólnopolskiej, gdzie bardzo dobrze startował w konkursach Grand Prix. Najważniejsze to: trzecie miejsce w GP Gajewnik, trzecie miejsce GP Warki, drugie miejsce w GP Krakowa. Na zakończenie sezonu Robert wybrał się również na zawody międzyarodowe CSI** do Łodzi. W konkursie GP zaliczanym do rankingu Rolexa zajął drugie miejsce.

Katarzyna Uchwat - do rankingu klubowego dodała kilka punktów zdobytych podczas startów w małej rundzie. W tym roku jej największy sukces to czwarte miejsce w Halowym Pucharze Polski zdobyte na Negro. Bardzo udane starty Kasia odnotowała równiez na Kolorado W (sprzedany dla juniorki pod koniec 2012 roku)

Sylwia Mazur - zawodniczka JKS Pogórze, która w tym roku na koniu Amaretto uczestniczyła w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i zajęła w iej 10-te miejsce.

Również sam klub w 2012 roku zaliczył na swoim końcie sukcesy organizacyjne:

JKS Pogórze zorganizował w tym roku 11 imprez. Najważniejszą z nich był IV memoriał Hubala - zawody międzynarodowe z pulą nagród 35.000 złotych. W kwietniu przyjechali do nas zawodnicy z całego kraju na zawody ogólnopolskie ZO*-B z pulą 15000zł. W październiku klub gościł uczestników V finału Pucharu Podkarpacia.

W tym roku odwiedzili klub:

Dorota Gardias z programem "Dzień dobry TVN" - zobacz TUTAJ

Jan Greve - znany na całym świecie hodowca towarzyszył nam podczas kwietniowych zawodów ogólnopolskich

Rudiger Wassibauer - trener kadry narodowej wręczał nagrody podczas finału Pucharu Podkarpacia

i oczywiście Maciej "Gleba" Florek - znany wszystkim tancerz- zwycięzca I edycji You Can Dance. On po raz kolejny był gwiazdą Pucharu Podkarpacia.

Negro pod Sławomirem Uchwatem w Pucharze Narodów na CSIO**** Budapeszt

Giorgio W pod Robertem Uchwatem na CSI** Łódź

Katarzyna Uchwat na ZO Glinik Zaborowski

Sylwia Mazur na Amaretto w finale OOM w Krakowie

UCHWAT TEAM POLAND Glinik Zaborowski 181 38-100 Strzyżów koło Rzeszowa woj. podkarpackie info@uchwatteam.pl fax: 0-17 27 63 466