UCHWAT Team to zespół zawodowców - pasjonatów stworzony w celu przygotowania koni skokowych do zawodów jeździeckich najwyższej rangi.
Trening Koni Sportowych
?>
2013-05-09

II kwalifikacja do OPP 2013

Na terenie JKS „Pogórze” odbyła się II kwalifikacja do Otwartego Pucharu Podkarpacia 2013. Do rywalizacji przystąpiła rekordowa liczba uczestników. Ponad 100 par walczyło o prawo startu w zawodach finałowych. Zobaczyliśmy wszystkich obecnych liderów poszczególnych kategorii.

 Kategoria brązowa o nagrodę UKJ Lalin
Volha Dec – Rachwkouskaya z LKJ Zabajka przyjechała jako liderka tej kategorii.  Wczoraj jednak nie ustrzegła się błędu (zrzutka na pierwszej przeszkodzie) i z najlepszym czasem wśród zawodników z 4 punktami karnymi zajęła miejsce 10. Wykorzystał to będący w bardzo dobrej formie, reprezentujący UKJ Lalin, Tomasz Kotowicz. Dosiadał doświadczonego Amona, konia  na którym w zeszłym roku startowała jego koleżanka klubowa zdobywając 2 miejsce w klasyfikacji końcowej tej kategorii.  On nie tylko wygrał konkurs ale również stał się nowym liderem tej kategorii. Z pewnością cieszyła się prezes klubu UKJ Lalin pani Kinga Kut, która wręczała nagrody w tym konkursie. Na tych zawodach mogliśmy również podziwiać Macieja „Glebę” Florka, który specjalnie na te zawody przywiózł na Podkarpacie swojego pupila. Wirus, bo tak ma na imię koń Maćka spisał się bardzo dobrze. Dynamiczna jazda w rozgrywce pozwoliła mu stanąć na najniższym stopniu podium. Gwiazda Pucharu oczywiście nie próżnuje. W ciągu kolejnych tygodni będzie tworzył spektakl w rzeszowskim teatrze „Maska”. Jego dzieło będzie można podziwiać już na początku czerwca. „Dzikie łabędzie” – adresowany jest do dzieci i rodzin. Zapraszamy już dzisiaj.

 

Podium w kategorii brązowej: I m-ce Tomasz Kotowicz, II m-ce Katarzyna Śliż, III m-ce Maciej Florek

Kategoria srebrna o nagrodę firmy Mariot.
Paweł Antoszak z LKJ Klikowa utrzymał pozycję lidera. Przypadkowa zrzutka w rozgrywce pozbawiła go szansy ponownego stanięcia na podium ale zdobyte punkty umocniły go na pierwszym miejscu rankingu Pucharu Podkarpacia. Ewa Wróblewska z UKJ Lalin, która wczoraj była trzecia, poprawiła swoją sytuację punktową i awansowała z szóstego na drugie miejsce. W Gliniku nie do pokonania była zawodniczka z KJ „Leśna Wola” Milena Pelc, która startowała na koniu Enjoy. Wykonała wszystkie możliwe skróty i z czasem o ponad 2 sekundy lepszym od drugiego zawodnika zwyciężyła w II kwalifikacji. Ona w zeszłym roku była 5 w końcowej klasyfikacji (miała szanse nawet na miejsce trzecie niestety zrzutka w II nawrocie finału 2012 pozbawiła jej tego sukcesu).  Tym samym zdobyła komplet 20 punktów i obecnie zajmuje trzecie miejsce w rankingu.

Podium w kategorii srebrnej: I m-ce Milena Pelc, II m-ce Marek Duszkiewicz, III m-ce Ewa Wróblewska

Kategoria złota o nagrodę „Siedliska Janczar”
Do walki w tej kategorii dołączyło wiele nowych twarzy. Nie zawiódł zwycięzca poprzedniej edycji, Łukasz Kut z UKJ Lalin. Dosiadał doświadczonego Analoga (czempion koni 5 letnich z roku 2004, ten tytuł zdobył pod Maciejem Stopą). Zaledwie 0,3 sekundy później zatrzymał fotokomórki zawodnik ze Słowacji Juraj Koprivniak na Christen. On tym samym zadebiutował podczas rozgrywek Pucharu Podkarpacia w ich 6 letniej tradycji. Miejsce trzecie zajęła doświadczona zawodniczka, która zwyciężyła 4 lata temu w rozgrywkach. Joanna Pomiankowska z KS Stangret dosiadała młodego 6-cio letniego wałacha Pierot. Uzyskała najlepszy czas, jednak popełniła błąd na przedostatniej przeszkodzie w rozgrywce. Pozycję lidera utrzymał Robert Uchwat z JKS „Pogórze”, który tym razem był czwarty.

Podium w kategorii złotej: I m-ce Łukasz Kut, II m-ce Juraj Koprivniak, III m-ce Joanna Pomiankowska


Po II kwalifikacji sklasyfikowanych jest już 65 par z 4 województw oraz ze Słowacji. To dopiero początek rywalizacji. Kolejne  rozgrywki toczyć się będą na nowym hipodromie w KJ Leśna Wola. Od 29-30 czerwca odbędzie się tam inauguracja piaskowego hipodromu.  Dziękujemy wszystkim  za rywalizację i jednocześnie zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia w sobotę 18 maja o godzinie 17 na antenie TVP Rzeszów. Oprócz przejazdów będziemy mogli usłyszeć co mieli do powiedzenia zwycięzcy II kwalifikacji OPP 2013.

Wyniki, rankingi, galerie zdjęć na www.oppskoki.pl

 


UCHWAT TEAM POLAND Glinik Zaborowski 181 38-100 Strzyżów koło Rzeszowa woj. podkarpackie info@uchwatteam.pl fax: 0-17 27 63 466GALA Opypy Stadnina Kunowo Tarant events Tarant events Tylko Skoki