UCHWAT Team to zespół zawodowców - pasjonatów stworzony w celu przygotowania koni skokowych do zawodów jeździeckich najwyższej rangi.
Trening Koni Sportowych
?>
2013-06-04

Zawody Międzynarodowe w Poznaniu.

Na  CSI4* w Poznainu zawodnicy Uchwat Team pojechali po naukę i aby podpatrzeć najlepszych zawodników  ze świata. Impreza zorganizowany był na najwyższym światowym poziomie. Mamy nadzieję, że doświadczenie zdobyte podczas tych zawodów zaowocuje w późniejszych startach. Dzisiaj zapraszamy na podsumowanie opisane na portalu Tylko SKoki, którego współzałożycielem jest Sławomir Uchwat.

Kilka dni po zakończeniu najwyżej dotowanej imprezy rozgrywanej w Polsce, przybliżamy  najważniejsze momenty CSI**** w Poznaniu.

Duża runda (443.500 pln)

CSI4* Poznań raz jeszczeW ramach tej rundy rozegrano trzy konkursy. Wszystkie zaliczane były do Longines Rankings. Wysokość przeszkód nie była niższa niż 150 cm. Pierwszy z nich wygrał zawodnik z Włoch Simone Coata. Najlepszym z Polaków był Marek Lewicki na Abigej. W sobotę, w konkursie z rozgrywką, o nagrodę Miatsa Poznania, zwyciężył Olivier Philippaerts z Belgii. On jako jedyny wykonał niesamowity skrót do oksera i z przewagą 2 sekund dotarł do mety. Dwóch Polaków dostało się do rozgrywki Łukasz Koza (miejsce 7) i Piotr Morsztyn (miejsce 8).
Konkurs Grand Prix z kilkoma przeszkodami o wysokości 160 cm bezbłędnie pokonało aż 12 zawodników. W konkursie triumfował Piergiorgio Bucci, który jak powiedział w wywiadzie dla Tylko Skoki, przyjechał do Poznania ze swoim najlepszym koniem w karierze. To zaledwie 9 letni wałach Cassallo Z, który jest po Cassal z matki po Carthago (na zdjęciu). Z Polaków do rozgrywki dostał się tylko Radosław Zalewski, który dostał się do tego konkursu z listy rezerwowej.

Średnia runda (212.000 pln)

Dwa konkursy zaliczane do tej rundy dawały możliwość otrzymywania punktów do rankingu FEI. W piątek konkurs o wysokości 140 cm zwyciężył polski faworyt - Maksymilian Wechta na Boliwii. Kwalifikacją do niedzielnego finału był sobotni konkurs szybkości. Niektórzy zawodnicy musieli zmagać się w nim nie tylko z parkurem ale również z ulewnym deszczem. W niesprzyjającej aurze wystartowała, jak się później okazało, zwyciężczyni Jody van Gerwen z Holandii. Najlepiej z Polaków pojechał tym razem Andrzej Głoskowski (4 miejsce). Do finału przystąpiło 40 najlepszych par z konkursu szybkości. Rozgrywany z rundą zwycięzców trzymał w napięciu doostatniego przejazdu. Trzech Polaków awansowało do finałowego barażu. Długo na prowadzeniu utrzymywał się Michał Kaźmierczak na Aparcie (ostatecznie 4 miejsce). Na pocieszenie, za brak kwalifikacji do GP, w konkursie zwyciężył Emanuelle Gaudiano na Cocoshynsky (po Cornet Obolensky) - na zdjęciu.

Mała runda (48.000 pln)

Bardzo dobrze rozpoczęły się zawody w czwartek dla polskiej publiczności. Jacek Zagor dosiadając konia Bursztyn (po Luron), wygrał pierwszy konkurs w ramach CSI4*. Drugiego dnia wygrał v-ce mistrz świata Abdullah Sharbatly, a finał Juan Carlos Alvarez. W dwufazowym konkursie o wyskości 135 cm tuż za meksykańczykiem na drugim miejscu uplasował się Jacek Zagor (na zdjęciu).

Konkursy dodatkowe

Przy organizacji tak dużej imprezy pomyślano o najmłodszych i o zawodnikach z kategorii buisness. Klasyczne konkursy rozgrywano przez trzy dni. W finałowych zmaganiach najlepsi byli Angelika Polichot (kategoria dzieci, na zdjęciu), Zofia Baehr (kategoria business A)  i Jacek Kuśnierczak (kategoria business B)

Nagrody honorowe
Najlepszy Polski zawodnik

Michał Kaźmierczak (na zdjęciu) zwyciężył w tej prestiżowej klasyfikacji. On przywiózł dwa konie do Poznania. Zarówno na Reballi jak i na Aparcie jeździł bezbłędnie w finałowych konkursach. W niedzielę był dwukrotnie czwarty. Zawodnik ten już nie po raz pierwszy pokazał, że należy do czołówki polskich skoczków. Jego ostatnim dużym sukcesem było zdobycie srebrnego medalu na MP seniorów w Olszy.

Najlepszy zawodnik zawodów

Piergiorgio Bucci z Włoch po zwycięstwie w konkursie Grand Prix był niezagrożonym najlepszym zawodnikiem zawodów. Otrzymał za Grand Prix czek na 82.500 złotych. W wywiadzie powiedział, że ma same dobre skojarzenia z Poznaniem. Tu po raz pierwszy zwyciężył w Pucharze Narodów przed kilkoma laty, a teraz po raz pierwszy wygrał tak wysoko dotowane Grand Prix.

CSI4* Poznań raz jeszczeNajlepszy koń hanowerski

Nagroda ta została ufundowana nie przypadkowo. Wszystkie nagrody finansowe były sponsorowana przez pana Romana Roszkiewicza. Jest on założycielem Stadniny Koni Kunowo, która powstała w 1998 roku jako ośrodek hodowlany koni hanowerskich z linii skokowych.  Kryształowe trofeum powędrowało do Włoch. Davide Kainich (na zdjęciu), który wywalczył drugie miejsce w konkursie barier startował na hanowerskim wałachu Loro Piana JHG Popey (Peter Pan/ Alme Z).

Organizator i Mecenas

Firma Tarant Events po raz pierwszy była organizatorem tak wielkiej imprezy. Wcześniej współorganizowała (ze SH Grupy Nickel - 2010-2012 i KJ Wechta - 2010) trzy edycje zawodów o randze CSI2* i propagowała przez 5 lat skoki przez przeszkody podczas Halowego Pucharu Polski. Należą się słowa uznania za trud organizacji i gratulacje za zdobycie sponsorów, którzy obdarzyli ją pełnym zaufaniem. Tak naprawdę pomysłodawcą i głównym mecenasem pierwszych 4 gwiazdek w Polsce był pan Roman Roszkiewicz, któremu należą się wielkie podziękowania od całego środowiska jeździeckiego.

Portal Tylko Skoki przezentuje

Parkur i trybuna VIP wyglądały imponująco

Konkurs o nagrodę portalu Tylko Skoki

UCHWAT TEAM POLAND Glinik Zaborowski 181 38-100 Strzyżów koło Rzeszowa woj. podkarpackie info@uchwatteam.pl fax: 0-17 27 63 466