UCHWAT Team to zespół zawodowców - pasjonatów stworzony w celu przygotowania koni skokowych do zawodów jeździeckich najwyższej rangi.
Trening Koni Sportowych
?>
2013-09-09

Zawody Międzynarodowe CSI** W Pezinok.

Do malowniczo położonego Pezinka, nieopodal Bratysławy z JKS Pogórze pojechało 6 koni. Piękny ośrodek, organizujący duże imprezy jeździeckie gościł naszych zawodników szósty raz.

W ekipie znalazły się:

Cayene i Negro dosiadane porzez Sławomira Uchwata;

Costello i Giorgio W dosiadane przez Roberta Uchwata

Colins PG dosiadany przez Katarzynę Darłak

Kolorado W dosiadany przez Weronikę Buchcar.

 

Konie rywalizowały w konkurencjach małej (120), średniej (130) oraz dużej (140-145) rundy.

Już pierwszego dnia za sprawą pary Robert Uchwat i Costello zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego, oznaczający zwycięstwo w konkursie dla młodych 6-7 koni.

 

Costello w rundzie młodych koni.

 

Światnie spisały się konie z dużej rundy- Giorgio i Negro. Oba pokonały parkur autorstwa Eduardo Petrovica bez punktów karnych.

 

Duża Runda piątek. Giorgio W i Robert.

 

Drugiego dnia zawodów najważniejszym wynikiem były czołowe lokaty Negro (Sławomir Uchwat) oraz Giorgio W (Robert Uchwat). Zawodnicy po bezbłędnym pokonaniu parkuru o wysokości 140-145 cm uplasowali się kolejno na 2. i 5. miejscu w konkursie.

 

Duża Runda sobota i 5. lokata!

 

 

Trzeciego dnia przyszedł największy sukces. Do konkursu Grand Prix 140-160 cm, który był zaliczany do rankingu światowej federacji jeździeckiej oraz był kolejną kwalifikacją Pucharu Świata zapisało się 37 zawodników.

Tylko sześć par pokonało podstawowy parkur bez punktów karnych. Robert Uchwat, który znalazł się w tej grupie, po bezbłędnej rozgrywce, wywalczył trzecie miejsce, ustępując Estończykowi Hanno Ellerman oraz Słowakowi Marianowi Stangel.

Sławomir Uchwat i Negro, po jednym błędzie w konkursie podstawowym uplasowałi się na pozycji ósmej.

 

 

Grand Prix 140-160 cm.  Konkurs Pucharu Świata LEC.

 

Przeszkoda nr 11 konkursu Grand Prix. Tripplebarre 150*190cm

 

<iframe width="420" height="315" src="//www.youtube.com/embed/xE2qvEUsHXU?rel=0" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

 

Klacz Cayenne wywalczyła drugą lokatę w konkursie finałowym małej rundy. Katarzyna Darłak z jednym punktem karnym 11. Weronika Buchcar i Kolorado debiutując na imprezie międzynarodowej uzyskiwali po 4p. karne w przejeździe.

 

Konkursy w sobotę i niedzielę były rozgrywane przy pełnych trybunach. Pezińska publiczność sowicie nagradzała najlepszych zawodników brawami.


UCHWAT TEAM POLAND Glinik Zaborowski 181 38-100 Strzyżów koło Rzeszowa woj. podkarpackie info@uchwatteam.pl fax: 0-17 27 63 466GALA Opypy Stadnina Kunowo Tarant events Tarant events Tylko Skoki