UCHWAT Team to zespół zawodowców - pasjonatów stworzony w celu przygotowania koni skokowych do zawodów jeździeckich najwyższej rangi.
Trening Koni Sportowych
?>
2014-09-09

Mistrzostwa Polski Młodych Koni 2014

Pięć koni przedstawianych było w tym roku na MPMK przez zawodników Uchwat Tem: Lordanz, Galla,Narcotin,  Chapeau Bas, Donatello.

Najmłodszy z tej stawki 4-ro letni ogier Lordanz (Lordanos x Goodman), którego wyhodowała i właścicielem jest Ilona Turowska zajął 7 miejsce. Ten hanowerski ogier bardzo podobał się komisji oceniającej styl konia. Pokazywał okrągłe skoki, dynamiczny galop i dużą potęgę. Przypomnijmy, że Lordanz zakwalifikował się do ścisłego finału wygrywając dwie kwalifikacje z notami 8,1 i 8,0.

 

Poniżej przedstawiamy video 5-cio letniego hanowerskiego ogiera Chapeau Bas(Chacco - Blue x Ferragamo). Jego hodowcą i właścicielem jest Marta Roszkiewicz-Heizer. On wygrywał trzy-krotnie zawody kwalifikacyjne: Kraków (8,0; 7,9), Gliniku Zaborowskim (8,0; 7,8), Głogowie Małopolskim (8,2; 8,0;8,2). Mistrzostwa w Olszy również były dla niego bardzo udane. W czterech parkurach o wysokości do 125 cm nie popełnił błędu i drugi rok z rzędu zajął IV miejsce.

 

Hanowerska klacz Galla (Graf Grannus x Rabino) wyhodowana przez Martę Roszkiewicz - Heizer zadebiutowała w tym roku w Czempionatach. Od początku roku prowadzona przez Katarzynę Uchwat wykazywała się na parkurach wielką walecznością i dokładnością. Podobnie jak Chaeau Bas nie popełniła błędu na przeszkodach. Czas w rozgrywce pozowlił jej na zajęcie V miejsca w Olszy (video poniżej)

 

Bardzo dobrze pokazał się również 5-cio letni holsztyński wałach Narcotin (Akton x Askari) hodowli Harma Thormalena a stanowiący własność Józefa Buczyńskiego. Dwa błędy z pierwszego półfinału nie pozwoliły mu wystartować w finale. Na pocieszenie zwyciężył w konkursie handicapowym dla koni 5,6,7 letnich. Video poniżej.

 

Najstarszy ze stawki koni prezentowanych na MPMK holenderski wałach Donatello (Tangello x Voltaire) własności Jana Greve musiał pokonywać parkury o wysokości 130 cm. Pojedyncze błędy nie pozwoliły mu na wysoką pozycję, ale koń dosiadany przez Katarzynę Uchwat podczas całego sezonu zrobił duże postępy i bez problemu pokonwyał parkury o tej wysokośći bezbłędnie. Liczymy na dalszy rozwój tej pary.

 

 

II półfinał ogier hanowerski Chapeau Bas (Chacco Blue x Ferragamo x Calido)

 

 

Finał klacz Galla (graf Grannus x Rabino)

 

 

Konkurs pocieszenia holsztyński wałach Narcotin (nekton x Askari)

 

ROZGRYWKA POMIĘDZY CHAPEAU BAS a GALLĄ

 

Donatello podczas konkursów przygotowujących go do MPMK

 


UCHWAT TEAM POLAND Glinik Zaborowski 181 38-100 Strzyżów koło Rzeszowa woj. podkarpackie info@uchwatteam.pl fax: 0-17 27 63 466GALA Opypy Stadnina Kunowo Tarant events Tarant events Tylko Skoki