UCHWAT Team to zespół zawodowców - pasjonatów stworzony w celu przygotowania koni skokowych do zawodów jeździeckich najwyższej rangi.
Trening Koni Sportowych
?>
2015-05-18

I kwalifikacja OPP

Pierwsze rozstrzygnięcia Otwartego Pucharu Podkarpacia zapadły podczas zawodów w Jeździeckim Klubie Sportowym „Pogórze”. W dniach 16-17 maja. 48 zawodników podzielonych na trzy kategorie rywalizowało w zawodach w skokach przez przeszkody. Ośma edycja tej cyklicznej imprezy przyniosła wiele emocji zgromadzonej publiczności.


Z kompletem punktów rankingowych w kategorii brązowej wyjechała 13 letnia Karolina Myśliwiec. Ona nie dała szans swoim rywalom, jako jedyna w rozgrywce zeszła poniżej 30 sekund. W pięknym stylu wygrała nie tylko I kwalifikację ale także jeszcze trzy konkursy klasy LL. Na drugim miejscu stanęła Katarzyna Śliż. Obydwie zawodniczki prowadzone przez trenera Roberta Kukułkę, który nie krył swojego zadowolenia. Miejsce trzecie przypadło Wiktorii Penar, która te zawody może uznać za udane również z powodu zdania egzaminu na III klasę sportową.

 

 W kategorii srebrnej pierwszym liderem została amazonka ze Słowacji. Danka Krestova powróciła po przerwie na parkury. Wygrała z dużą przewagą nad rywalami wykorzystując wszystkie skróty w rozgrywce na swoim podstawowym koniu Forte. Miejsce drugie zajęła jej rodaczka Tamara Miklosova. Kalina Taracha na koniu Juana, która stanęła na najniższym stopniu podium może te zawody zaliczyć do bardzo udanych. Poza uadnym występem w I kwalifikacji równie dobrze spisała się w sobotnim konkursie Grand Prix Amatorów. Tam również zajęła trzecie miejsce.

 Kategoria złota przeznaczona dla zawodowców stała na bardzo wysokim poziomie. Anna Skorbtal, gospodarz toru, ustawiła 10 przeszkód w tym potrójny i podwójny szereg. Aż 11 z 14 par pokonało parkur bezbłędnie. Najszybciej w rozgrywce pojechał reprezentant gospodarzy Robert Uchwat na koniu Costello. Bardzo dobrze spisały się również dwie pozostałe amazonki, które stanęły na podium. Zarówno Natalia Palmowska jak i Katarzyna Uchwat (na zdjęciu na górze) startując na dwóch koniach nie popełniły żadnego błędu w przejazdach podstawowych jak i w rozgrywce.

Dziękujemy wszystkim kibicom, którzy przyszli dopingować swoich ulubieńców. Kolejna odsłona Pucharu już za trzy tygodnie w dniach 6-7 czerwca. Już dziś wielu jeźdźców potwierdziło chęć startu w zawodach. Sezon dopiero się rozpoczyna - zapraszamy do rywalizacji. Rankingi, wyniki, galerie zdjęć na www.oppskoki.pl.

 

Podium Grand Prix Amatorów

 

 

Młode talenty w Uchwat Team Q7 (Quarz x Contender)

 

 

Grand Beau (Chello x Celano)

 

 

Cosmic Love ( Cannavars x Cambrodge)


UCHWAT TEAM POLAND Glinik Zaborowski 181 38-100 Strzyżów koło Rzeszowa woj. podkarpackie info@uchwatteam.pl fax: 0-17 27 63 466GALA Opypy Stadnina Kunowo Tarant events Tarant events Tylko Skoki