UCHWAT Team to zespół zawodowców - pasjonatów stworzony w celu przygotowania koni skokowych do zawodów jeździeckich najwyższej rangi.
Trening Koni Sportowych
?>
2015-06-05

II kwalifikacja OPP 2015

 

WYNIKI KOŃCOWE TUTAJ


 

Podczas II kwalifikacji Pucharu Podkarpacia mieliśmy przyjemność dopingować zawodników aż z trzech krajów. Na specjalne zaproszenie z Kijowa przyjechała grupa pięciu zawodników, którzy rywalizowali we wszystkich kategoriach. Licznie przybyli również zawodnicy zza południowej granicy ze Słowacji. Nasz kraj reprezentowany był przez skoczków z 5 województw. We wszystkich kategoriach na najwyższym stopniu podium stawały amazonki.

 

 

 

Dziś rozpoczynamy od relacji z kategorii złotej. Po bardzo dobrej jeździe zarówno w trudnym przejeździe podstawowym jak i rozgrywce jako jedyna czyste konto utrzymała Agnieszka Cebulak na klaczy Jolly. Ta młoda 15- letnia amazonka w poprzednich latach udanie startowała w kategorii srebrnej zajmując w poprzednim roku trzecie miejsce w klasyfikacji końcowej. Drugi raz z rzędu miejsce na podium wywalczyła Natalia Palmowska na Asterixie. Tej sympatycznej amazonce z Mazur dało to pozycję lidera przed III kwalifikacją. Po pierwsze punkty w tym sezonie pojechał Artur Kufel z WKJ Lublin na powracającym do świetnej formy koniu Alabaster.

 

 

 


W kategorii srebrnej na starcie zobaczyliśmy aż 29 par. Parkur podstawowy bezbłędnie pokonało 11 z nich. Rywalizacja w rozgrywce była bardzo zacięta. Ostatecznie zwyciężyła liderka z I kwalifikacji Danka Krestova na Forte ze Słowacji. Ona tym samym umocniła swoją pozycję na I miejscu w tabeli rankingowej. Miejsce drugie po sobotnim niepozwodzeniu w rozgrywce konkursu Grand Prix Amatorów zajęła Magdalena Mękal na Cabexal Late Night (na zdjęciu na górze). Dzięki dodatkowym 17 punktom z miejsca 10 awansowała na miejsce 2 w rankingu. Miejsce trzecie przypadło doświadczonej amazonce z województwa świętokrzyskiego. Joanna Pomiankowska ze Stangretu Kielce startowała na klaczy Lola Z Pleasure. Ta zawodniczka jeszcze w roku 2009 startując na koniu Subiekt zwyciężyła w końcowej klasyfikacji Pucharu Podkarpcia.

 

 

W podobnym stylu jak podczas I kwalifikacji swoich rywali zdeklasowała Karolina Myśliwiec na koniu Karmen. Ona na metę dwufazowego konkursu przyjechała 4 sekundy szybciej niż kolejna zawodniczka. Widać że zawodniczka obdarzona jest dużym talentem do tego sportu. Nie boi się prędkości ale przy tym jednocześnie jest bardzo dobrze wyszkolona technicznie. W sobotę bowiem zdała egzamin na III klasę sportową. Miejsce drugie w konkursie i zarazem awans na 2 pozycję w rankingu uzyskała amazonka ze Słowacji Klaudia Hankova. Aleksandra Rzeszutek po ostatnim niepowodzeniu dziś bardzo ładnie pokonała obydwie fazy bezbłędnie i zdobyła swoje pierwsze punkty zajmując trzecie miejsce w konkursie.

 

Już dziś zapraszamy na trzecią kwalifikację, która odbędzie się podczas trzydniowych zawodów 24-26 lipca. Wyjątkowo konkursy pucharowe rozegrane zostaną w sobotę. Więcej na temat pucharu można przeczytać na oficjalnej stronie www.oppskoki.pl. Wyniki TUTAJ

 

Grand Prix Amatorów

 

Coraz liczniej oblegany jest konkurs dla zawodników zaczynających karierę sportową. Grand Prix Amatorów został zdominowany przez Szwadron Podkarpacie. I miejsce zajął Piotr Urban, przed swoim bratem Pawłem Urbanem i kolegą klubowym Piotrem Mroczką. Gratulujemy! UCHWAT TEAM POLAND Glinik Zaborowski 181 38-100 Strzyżów koło Rzeszowa woj. podkarpackie info@uchwatteam.pl fax: 0-17 27 63 466GALA Opypy Stadnina Kunowo Tarant events Tarant events Tylko Skoki