UCHWAT Team to zespół zawodowców - pasjonatów stworzony w celu przygotowania koni skokowych do zawodów jeździeckich najwyższej rangi.
Trening Koni Sportowych
?>
2017-05-08

Kozanecka po raz drugi w Gliniku

Wyrównana walka

Setne sekundy zadecydowały o ostatecznym zwycięstwie w III Memoriale Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Bardzo wysoki poziom sportowy, który nie był wcześniej spotykany w na hipodromie w Gliniku Zaborowskim. Dwunawrotowy konkurs Grand Prix zwyciężyła Aleksandra Kozanecka na Suedwinds Amanda z KJ Szumawa Bobrowiec. Ona jadąc jako ostatnia mocno zaryzykowała skok przez ostatnia przeszkodę i to przesądziło o jej wygranej. Trzy poprzednie pary pokonywały parkur bezbłędnie i w szybkim tempie stąd różnice pomiędzy pierwszym a czwartym miejscem zamknęły się w zaledwie pół sekundy.  Na miejscu drugim uplasował się zawodnik z WLKS Krakus Jarosław Koziarowski na koniu Chenet. Na podium stanęła jeszcze kuzynka Natalia Koziarowska, która dosiadała klaczy Antina. Setne sekundy przesądziły o czwartym miejscu Mateusza Tyszko, który również pokonał dwa nawroty bezbłędnie.

Warto wspomnieć również o Dominiku Słodczyku, który pierwsze dwa dni zwyciężał w konkursach dużej rundy. Niestety w samym Grand Prix zajął odległe 12 miejsce.

W pozostałych finałach zwyciężali: w średniej Aleksandra Kozanecka na powracającej do wielkiej formy Calingce oraz w małej rundzie Natalia Koziarowska na Carlo 7.

W łącznej klasyfikacji rundy młodych koni zwyciężył Hasto Nita (Zirroco Blue x Corland), którego dosiadał Tomasz Zelek.

W  piątkowym Grand Prix Amatorów na podium stanęli: Alicja Gronuś, Zuzana Novakova, Danel Kollar.

Dziękujemy za przybycie osób oficjalnych.