UCHWAT Team to zespół zawodowców - pasjonatów stworzony w celu przygotowania koni skokowych do zawodów jeździeckich najwyższej rangi.
Trening Koni Sportowych
?>
2018-05-15

Polska Liga Jeździecka w Michałowicach

Ponad 250 koni rywalizowało podczas II etapu Polskiej Ligii Jeździeckiej w dniach 11-13 maja w Michałowicach koło Krakowa. Nasz Klub reprezentowało czworo zawodników na 6 koniach.

O dużym sukcesie może mówić Sławomir Uchwat, który pokonał parkur Grand Prix ustawiony na wysokości 145 cm z jednym punktem karnym za przekroczenie niormy czasu.  Dało mu to ostateczni 7 miejsce. Po dwóch etapach (Bogusławice i Michałowice) zajmuje on teraz 11 miejsce w walce o główną nagrodę w kategorii złotej samochód osobowy.

Polska Liga Jeździecka oprócz rywalizacji indywidualnej prowadzi również drużynowy Puchar Polski. Do startu przystąpiło aż 12 drużyn. JKS Pogórze Uchwat Team wystawił ekpię w składzie: Paulina Kołodziej i Meskalina, Bibiana Kędzior i Casiquiare, Kamil Musiał i Lindy Hop oraz szef ekipy i trener Sławomir Uchwat na Haston NIta.

Bardzo trudny parkur ustwiony na trasie z dużej rundy przy zachodzącym słońcu okazał się pechowy dla Pauliny Kołodziej, która nie ukończyła przebiegu. Powetowała to sobie następnego dnia, gdzie zajęła na 90 par 15 miejsce w rundzie brązowej (daje jej to 19 miejsce w rankigu Ligii). Najlepiej z ekipy w konkursie drużynowym pojechała Bibiana Kędzior pokonując parkur bezbłędnie. Ostatecznie ekipa zajęła 9 miejsce. Zawodnicy nie poddaja się jednak i obiecują poprawienie wyniku w kolejnych etapach.

 

Podziękowania dla luzaków Mariki Uchwat i Agnieszki Futery za pomoc przy konikach!!!

 

Poniżej kilka informacji prasowych na temat Polskiej Ligii Jeździeckiej oraz przejazdy Sławomira Uchwata w konkursie Grand Prix oraz na młodym 6-cio letnim Haston Nita w konkursie małej rundy.

 

Rankingi i reglaminy PLJ TUTAJ

Ponad pół miliona złotych, w tym dwa samochody osobowe, czekać będę na najlepszych w Polskiej Lidze Jeździeckiej w sezonie 2018.

 

Wczoraj w Cichowie odbyło się spotkanie Komitetu Organizacyjnego cyklu zawodów Polska Liga Jeździecka.

„Naszym celem jest stworzenie najlepszych zawodów rangi ZO w Polsce. Chcemy dotrzeć do szerokiej grupy fanów jeździectwa i zawodników, od młodzieży i amatorów po tych, którzy jeżdżą Grand Prix i stanowią bezpośrednie zaplecze dla Kadry Narodowej. Starty w cyklicznych zawodach mają uczyć jeźdźców systematyczności i planowania na cały sezon. Dobre nagrody, w tym dwa samochody osobowe, które udało nam się pozyskać od sponsorów, mają być premią za ciężką pracę jeźdźców i dodatkowo zmotywować ich do walki, tak aby rywalizacja była ciekawa dla kibiców” – mówił przewodniczący KO Jan Ludwiczak.

Pula nagród za klasyfikację końcową nadchodzącego sezonu PLJ to 160 000 PLN, w tym dwa samochody osobowe. Zwycięzca kategorii złotej dostanie Volkswagena Up, a zwycięzca kategorii srebrnej Suzuki Celerio. Każde z tych aut warte jest około 40 000 PLN.

WV Up

Pomiędzy pozostałe miejsca w tych i innych kategoriach zostanie podzielone 85 000 PLN. To nagrody, które otrzymają zawodnicy za miejsca zajęte w tabeli po zakończeniu rozgrywek. Dodatkowo w każdym etapie (będzie ich 7) i finale pula nagród wynosić będzie 45 000 PLN. Stąd razem w ciągu sezonu do wygrania będzie 520 000 PLN.

Rywalizacja, zaplanowana od maja do września, obejmuje trzy kategorie indywidulane:

Złotą – na poziomie Grand Prix 145 cm

Srebrną – na poziomie 135 cm

Brązową – na poziomie 125 cm (tu wykluczeni są zawodnicy z aktualną pierwsza klasą sportową).

Konkursy zaliczane to tych kategorii odbywać będą się w niedziele. W soboty rozgrywany będzie Drużynowy Puchar Polski.

„To bardzo ważne, aby mniej doświadczeni zawodnicy uczyli się odpowiedzialności za drużynę. Start dla ekipy ma zupełnie inny charakter od tego indywidulanego. Tu liczą się dodatkowo: odporność psychiczna, wzajemny doping oraz strategia rozstawienia zawodników w ekipie, którą musi opanować jej szef. Chcemy, aby w rywalizacji brały udział nie tylko kluby, ale i reprezentacje wojewódzkich związków jeździeckich, których Zarządy powinny dążyć do wysyłania ekipy. Ponieważ DPP ma kształcić przyszłych reprezentantów Polski na Puchary Narodów, to o specjalny patronat chcemy tu poprosić prezesa Polskiego Związku Jeździeckiego” – dodał dyrektor sportowy PLJ Szymon Tarant.

Więcej informacji o rozgrywkach podamy już wkrótce na nowej stronie Polskiej Ligi Jeździeckiej.

Kalendarz rozgrywek PLJ 2018

04-06. 05. 2018r. 1 etap – Bogusławice k. Łodzi
11-13. 05. 2018r. 2 etap - Michałowice k. Krakowa
1-3. 06. 2018r.- 3 etap - Olsza k. Śremu
20-22. 07. 2018r.- 4 etap - Machnice k. Wrocławia
27-29. 07. 2018r.- 5 etap - Dąbrówka Mała k. Olsztyna
17-19. 08. 2018r – 6 etap - Zielona Góra
31.08. – 2.09. 2018r.- 7 etap - Głogów Małopolski k. Rzeszowa
14-16.09.2018r. – FINAŁ POLSKIEJ LIGI JEŹDZIECKIEJ – OLSZA
Organizatorem i koordynatorem (na zlecenie PZJ) cyklu Polskiej Ligi Jeździeckiej w sezonie 2018 będzie KJ Agro-Handel Śrem.

 

 


UCHWAT TEAM POLAND Glinik Zaborowski 181 38-100 Strzyżów koło Rzeszowa woj. podkarpackie info@uchwatteam.pl fax: 0-17 27 63 466GALA Opypy Stadnina Kunowo Tarant events Tarant events Tylko Skoki