UCHWAT Team to zespół zawodowców - pasjonatów stworzony w celu przygotowania koni skokowych do zawodów jeździeckich najwyższej rangi.
Trening Koni Sportowych
?>
2018-08-27

Trzy medale dla gospodarzy

Na zakończenie wakacji w dniach24-26 sierpnia na terenie naszego hipodromu odbyły się Mistrzostwa Podkarpacia. Rozdano trzy komplety medali.

W kategorii dzieci troje z nich utrzymało zerowy dorobek punktowy i to oni walczyli w rozgrywce na czas. Ostatecznie zwyciężyła Aleksandra Margańska, która dosiadała kuca Hermes. Srebrny medal zdobyła Gabriela Czyż na Tantra. O pechu może mówić brązowy medalista Hubert Duszkiewicz. On dosiadając Lutany udanie ropozczął walkę o zwycięstwo. Jednak pomylenie trasy rozgrywki spowodowało eliminację.

Klasyfikacja MOP Dzieci TUTAJ

Duże emocje towarzyszyły mistrzostwom w kategorii juniorów. Jako jedyna wszystkie cztery parkury pokonała złota medalistka Sonia Olejarska na Nicea z UKJ Stubno. Srebrny medal ku zaskoczeniu obserwatorów wywalczyła debiutująca 13 letnia Marika Uchwat na El Nino. Reprezentantka gospodarzy po raz pierwszy w życiu pokonywała parkur na wysokości 120cm. Dwunawrotowy finał udało się go pokonać  z wynikiem 1 pkt. karny. O medal brązowy musiała zostać przeprowadzona rozgrywka pomiędzy koleżankami klubowymi z KJ Leśna Wola. Ostatecznie szybciej na mecie była Wiktoria Hojda na I Loveyou du Beamount i to ona stanęła na najniższym sopniu podium.

Klasyfikacja MOP Juniorów TUTAJ

W kategorii seniorów na prowadzeniu po I półfinale był Sławomir Uchwat. Jednak ostatecznie po nieudanym występie w finale musiał zadowolić się czwartym miejscem. W mistrzostwach zwyciężył reprezentant KJ Leśna Wola Tomasz Plewa na Micento. Jako jedyna dwunawrotowy finałowy parkur bezbłędnie  pokonała Bibiana Kędzior na Casiquiare. Amazonce z JKS Pogórze pozwoliło to na awans z czwartego miejsca na pozycję medalową i srebrny medal. Trzeci medal dla gospodarzy wywalczyła Katarzyna Uchwat, która pierwszego dnia punktowała na Tahira Angel a do finału wybrała doświadczonego Q7.

Klasyfikacja MOP Seniorów TUTAJ

Podczas tych zawodów rozegrano również finały letnich rozgrywek Grand Prix. W kategorii dzieci do lat 16 na parkurze klasy LL nagrody od firmy VetFarmLAB uzyskały. Zwyciężyła Saska Horakova na New Corner, drugie miejsce zajęła Julia Gaweł na Nicole, trzecie Petra Duronova na Carolka.

Ranking GPDz TUTAJ

Firma Gala ufundowała kompletną przeszkodę za łączną klasyfikacjęw Grand Prix Amatorów. W sezonie letnim nie do pokonania była amazonka ze Słowacji  Sławomira Cerna na Nobeliz Z. Miejsce drugie uzyskała Alicja Gunia a trzecie Oliwia Pawłucka.

Ranking GPA TUTAJ

Gratulujemy i do zobaczenia na ostatnich w tym sezonie zawodach ogólnopolskich. X memoriał Hubala rozegramy w dniach 21-23 września. Zapraszamy. Zgłoszenia i propozycje TUTAJ

Relacja z TVP Rzeszów TUTAJ   (od 19 minuty)

Najmłodsza zawodniczka w kategorii juniorów 13-letnia Marika Uchwat

Bibiana Kędzior na Casiquiare jako jedyna w mistrzostwach seniorów pokonała dwa nawroty bezbłędnie

Slawomira Cerna odbiera z rąk Włodzimierza Uchwata przeszkodę za zwycięstwo w cyklu Letniego Grand Prix Amatorów

Najmłodsza uczestniczka mistrzostw okręgu juniorów podczas finału

Katarzyna Uchwat na młodym Induranie

Sławomir Uchwat na 7-mio letnim Guzzi V w I nawrocie finału seniorów

UCHWAT TEAM POLAND Glinik Zaborowski 181 38-100 Strzyżów koło Rzeszowa woj. podkarpackie info@uchwatteam.pl fax: 0-17 27 63 466