UCHWAT Team to zespół zawodowców - pasjonatów stworzony w celu przygotowania koni skokowych do zawodów jeździeckich najwyższej rangi.
Trening Koni Sportowych
?>
2018-09-13

X Sportowy Czempionat Młodych Koni

X Sportowy Czempionat Młodych Koni
10 - ta wstęga dla młodych koni z Uchwat Team

Siódmy koń ze stajni Uchwat Team w ostatnich latach zdobył 10 wstęgę z Mistrzostw Polski Młodych Koni.

5-cio letni wałach Imago (Corland x Emillion) dosiadany przez Roberta Uchwata nie popełnił błędu we wszystkich konkursach. Tym samym zdobył on tytuł v-ce czemipiona koni 5- letnich.

Pozostałe 5-cio latki dosidane przez Sławomira Uchwata uplasowały się na 6 pozycji - wałach Ibiza (Inshalah x Indoctro), a na 23 wałach Doha (Douglas x Cardento).


Jubilant (Vivant van de Heffnick x Namelus R) - 4-ro letni wałach był oceniany przez trzy dni na styl. Bezbłędne przejazdy z wynikami 8,3(I półfinał), 8,2 (II półfinał), 8,1 (finał) dały ostatecznie wysokie 13 miejsce.


Wsród koni 6-cio letnich w rozgrywce o brązowy medal walczył Haston Nita (Zirroco Blue x Corland). Ostatecznie po jednym błędzie w rozgrywce Sławomir Uchwat musiał zadowolić się dziewiątym miejscem.


Guzzi V (Indoctro x Indorado) najlepiej zaprezentował się podczas II półfinału pokonując go z 1 pkt. karnym (wideo poniżej). Niestety w finale nie po niefortunnym wejsciu w potrójny szereg nie ukończył mistrzostw.


W Polsce rozgrywane są Mistrzostwa Polski Młodych Koni organizowane przez Polski Związek Hodowców Koni (od 1992 roku) oraz Sportowe Czempionaty Młodych Koni organizowane przez Klub Jeździecki Agro Handel Śrem (od 2009 roku)
Uchwat Team przez wiele ostatnich lat przedstawiał swoje konie zdobywając dziesięć tytułów.

Z okazji Jubileuszu Mistrzostw w Olszy krótkie przypomnienie dotychczasowych wyników:


1. Gundi (sławomir Uchwat) - v-ce czempionka koni 6 cio letnich MPMK Łąck 2006
2. L- Cardan (Sławomir Uchwat) -v-ce czempion koni 5-cio letnich MPMK Łąck 2008
- v-ce czmepion koni 7- mio letnich MPMK Łąck 2010
3. Rivaldo (Robert Uchwat) - II v-ce czempion koni 7-mio letnich MPMK Łąck 2009
- II v-ce czempion koni 7-mio letnich SCMK Kuźnia Nowowiejska 2009
4. Chita (Sławomir Uchwat) - czempionka koni 5-cio letnich SCMK Kużnia Nowowiejska 2009
- czempionka koni 6-cio letnich MPMK Łąck 2010
5. Grand Beau (Katarzyna Uchwat) - czempion koni 5-cio letnich SCMK Olsza 2016
6. Q7 (Sławomir Uchwat) - II v-ce czempion koni 6-cio letnich SCMK Olsza 2016
7. Imago (Robert Uchwat) - v-ce czempion koni 5-cio letnich SCMK Olsza 2018


Poza miejscami na podium szereg koni przez ostatnie lata pokazywało się w pierwszej dziesiątce tj: Orinoko W (Sławomir Uchwat) - IV miejsca w kategorii 5-cio, 6-cio i 7-mio latków, Chapeau Bas (Sławomir Uchwat) - IV miejsca w kategorii 4-ro i 5-cio latków, Galla (Katarzyna Uchwat) - V miejsce w kategorii 5-cio latków, Negro (Sławomir Uchwat) - VII miejsce w kategorii 6-cio latków, VIII - w kategorii 5-cio latków, Cosmic Love (Sławomir Uchwat) - VI (5-cio latki), Haston Nita (Tomasz Zelek, Sławomir Uchwat) - dwa razy 9-te miejsce wśród 5-cio i 6-cio latków.


Skąd biorą się tak dobre skoczki w stajni Uchwat Team można przeczytać w artykule zamieszczonym na portalu TYLKOSKOKI z dnia 28 grudzień 2017 pt."Szukają diamentów"


Fragment wywiadu poniżej:
Ich zadaniem jest szukanie prawdziwych diamentów. Mowa tu o diamentach wśród setek młodych koni. Kupowane i hodowane przez zagranicznych biznesmenów, jako 3-latki, a czasami jako źrebaki, coraz częściej trafiają do Polski. Cel jest jeden. Znaleźć spośród nich takie, który trafią w ręce najlepszych zawodników na świecie. Widzimy te niesamowite zwierzęta na parkurach konkursów Grand Prix, ale nie wszyscy zdajemy sobie sprawę, ile lat pracy wymagało od kogoś to, by konia do tego przygotować. Jak się okazuje, coraz częściej tymi osobami są właśnie polscy jeźdźcy. Jak to wygląda, pokazujemy na przykładzie trzech stajni: Sławomira Uchwata, Łukasza Krajewskiego i Michala Przybeckiego.
Co daje im największą satysfakcję?
Pracują z nimi przez kilka lat. Poznają się nawzajem, uczą, przeżywają sukcesy i porażki. Potem te konie trafiają do innych. Przygotowane do rywalizacji, startują na wysokim poziomie. Wtedy oni dostają kolejne młode konie i ich praca zaczyna się od początku. Co w takim razie sprawia im największą przyjemność? Co uważają za swój sukces? - Ogromną radość sprawia mi już samo to, że koń progresuje z treningu na trening- mówi Sławomir. Sukces, to też wygrana konia na arenach międzynarodowych lub spore zainteresowanie wśród kupców.
Najlepszym, tegorocznym przykładem dobrze wykonanej pracy Polaków jest Khan vd Kattevennen Z, który wygrał finał młodych koni w Lummen na CSI3*, a potem dostał się do ścisłego finału Mistrzostw Świata Młodych Koni w Lanaken.
- Moim zadaniem jest wyselekcjonowanie jednego 5-latka, który ma pójść na MŚMK. W tym roku postawiłem na Khana. Podjąłem decyzję, by oddać go do Belgii, żeby ich zawodnik wziął udział w mistrzostwach. Zrobiłem to dla dobra tego konia, bo wiedziałem, że nie przygotuję go tak dobrze w Polsce. Kiedy obserwowałem go z trybun, byłem dumny, że ileś procent tego sukcesu to moja własna praca - podkreśla Łukasz. Taki wynik otworzył im wiele drzwi. Za sukcesem pojawiły się też kolejne konie. - Jeśli robota jest dobrze wykonana, a do tego dochodzi taki wynik, to współpraca automatycznie nabiera kolorów, co oznacza więcej lepszych koni.
Podczas aukcji Sale of the Rising Stars, którą organizuje Teus van den Brink, po trzeciej cenie aukcyjnej sprzedany został Grand Beau. On, pod Katarzyną Uchwat wygrał m.in. Sportowy Czempionat Polski Młodych Koni w kategorii 5-latków.
Taki wynik zaowocował kolejnymi dziesięcioma końmi, które powierzył ekipie JKS Pogórze Teus van den Brink. W sumie, Sławek współpracuje z czterema właścicielami, a co warto podkreślić, jest wśród nich też stajnia Agro-Sad, która ma siedzibę w Polsce. Jednak często właścicielami tych koni są biznesmeni. - Kupują źrebaki, a potem korzystają z usług takich jeźdźców, jak my, by te konie dobrze sprzedać i zarobić pieniądze - mówi Uchwat. Są to również osoby prywatne, które traktują to jako swoje hobby, jak i zawodnicy, którzy chcą by przygotować im młode konie.

 

 

4-ro letni Jubilant skakał bezbłędnie przez całe zawody

 

Haston Nita po raz drugi w karierze na IX miejscu

 

Doha pokazał swoją siłę 

 

Ibiza bez dotknięcia drąga przez całe zawody

 

 Guzzi podczas II półfinału

 

 

Haston Nita 

 

Ibiza

 

Jubilant

 

 

 


UCHWAT TEAM POLAND Glinik Zaborowski 181 38-100 Strzyżów koło Rzeszowa woj. podkarpackie info@uchwatteam.pl fax: 0-17 27 63 466GALA Opypy Stadnina Kunowo Tarant events Tarant events Tylko Skoki