UCHWAT Team to zespół zawodowców - pasjonatów stworzony w celu przygotowania koni skokowych do zawodów jeździeckich najwyższej rangi.
Trening Koni Sportowych
?>
2018-09-19

Jublileusz na Podkarpaciu

Ostatnie zawody ogólnopolskie w sezonie otwartym odbędą sie na Podkarpaciu. Od 21-23 września na hipodromie w Gliniku Zaborowskim będziemy mogli podziwiać najlepszych polskich i słowackich skoczków. Kameralna atmosfera, profesjonalne podłoże, atrakcyjne nagrody, dobre warunki dla koni i zawodników to atuty X Memoriału Majora Dobrzańskiego Hubala. Portal Tylko Skoki objął patronat medialny nad tą imprezą, stąd już dziś klika zdań o samych zawodach i ich historii.

W  malowniczym ośrodku na Podkarpaciu odbędą się zawody ogólnopolskie w skokach przez przeszkody. Jeździecki Klub Sportowy „Pogórze" oraz Uchwat Team będzie gościł wielu utalentowanych zawodników m.in: zwycięzcę memoriału z roku 2015 Mateusza Tyszko, zdobywcę drugiego miejsca z ostatniego memoriału Krzysztofa Mazura, Marka Wacławika, Krzysztofa Wójcika, Joannę Pomiankowską, Krzysztofa Leśniaka oraz znanych zawodników ze Słowacji Jana Cigana czy Juraja Polasa.  

W ramach zawodów rozegrane zostaną konkursy regionalne (L/P), mała runda (120cm/125cm), runda średnia (130cm/135cm) oraz duża runda (135cm/140cm) z konkursem Grand Prix z pulą nagród 15.000 zł.

 

PLAN ZAWODÓW listy, wyniki TUTAJ

 

W historii rozgrywania zawodów można było dopingować wielu znanych i utalentowanych jeźdźców. Byli to między innymi medaliści Mistrzostw Polski tj. Grzegorz Kubiak, Łukasz Jończyk, Jacek Zagor, Krzysztof Prasek, Łukasz Brzóska, Michał Ziębicki, Michał Kaźmierczak, Zuzanna Gowin, Klara Kostrzewa, Leszek Gramza, Michał i Mateusz Tyszko. Zapraszamy do wspomnień i liczymy na wiele bezbłędnych przejazdów na X Memoriale Majora „Hubala”. Poniżej przedstawiamy dotychczasowych zwycięzców konkursu memoriałowego oraz kilka słów o majorze Dobrzańskim.

Mjr Henryk Dobrzański – Hubal to nie tylko bohater wojenny i zawodowy oficer kawalerii Wojska Polskiego, ale także wybitny sportowiec, reprezentant Polski w jeździectwie, olimpijczyk, który zdobył ogółem 22 złote, 3 srebrne i 4 brązowe medale na wielu zawodach w kraju i zagranicą. Mjr Dobrzański był związany z Podkarpaciem. Jego rodzina wywodzi się z Dobrej Szlacheckiej (k. Sanoka). Urodził się w Jaśle, gdzie spędził dzieciństwo. W latach 1929- 1934 był oficerem 20 Pułku Ułanów w

I memoriał 2009

1. Sławomir Uchwat na Admirał

2. Grzegorz Kubiak na Aviata 10

3. Sławomir Uchwat na Spot

II memoriał 2010

1. Sławomir Uchwat na Dialektyka

2. Łukasz Jończyk na Saturday

3. Antoni Strzałkowski na Rossini

 

III memoriał 2011

1. Michał Kaźmierczak na An Etola

2. Marcin Pakuła na Luca Toni

3. Sławomir Uchwat na L- Cardan

 

IV memoriał 2012

1. Sławomir Uchwat na Negro

2. Michał Tyszko na Legolas V

3. Jan Cigan na Corad (Słowacja)

 

V memoriał 2013

1. Paulina Wielgórska na Pi Quatorze

2. Sławomir Uchwat na Negro

3. Robert Uchwat na Giorgio W

VI memoriał 2014

1. Łukasz Brzóska na Oceane de Lubaire

2. Tomasz Zelek na Zulana L

3. Łukasz Brzóska na Aplauz Miralex

VII memoriał 2015

1. Mateusz Tyszko na Lakira

2. Katarzyna Uchwat na Negro

3. Artur Kufel na Jastinie

VIII memoriał 2016

1. Aleksandra Kozanecka na Suedwinds Amanda

2.   Michał Kaźmierczak na Helia Van De Heihoek

3.  Aleksandra Kozanecka na Calero

IX memoriał 2017

1. Jakub Krzyżosiak na Atiqua

2. Krzysztof Mazur na Alliah

3. Zbigniew Kostrzewski na Hippica Koh I Noor

 

 

 

 

 


UCHWAT TEAM POLAND Glinik Zaborowski 181 38-100 Strzyżów koło Rzeszowa woj. podkarpackie info@uchwatteam.pl fax: 0-17 27 63 466GALA Opypy Stadnina Kunowo Tarant events Tarant events Tylko Skoki