UCHWAT Team to zespół zawodowców - pasjonatów stworzony w celu przygotowania koni skokowych do zawodów jeździeckich najwyższej rangi.
Trening Koni Sportowych
?>
2019-08-31

XI memoriał HUBALA

XI memoriał HUBALA

Partnerem zawodów jest województwo Podkarpackie. Patronem honorowym został marszałek Województwa Podkarpckiego Władysław Ortyl

Jesienne zawody ogólnopolskie w sezonie otwartym odbędą sie w malowniczym ośrodku na Podkarpaciu w dniach od 20-22 września. Na hipodromie w Gliniku Zaborowskim będziemy mogli podziwiać najlepszych polskich skoczków. Kameralna atmosfera, profesjonalne podłoże, atrakcyjne nagrody, dobre warunki dla koni i zawodników to atuty XI Memoriału Majora Dobrzańskiego Hubala.
W historii rozgrywania zawodów Jeździecki Klub Sportowy „Pogórze" oraz Uchwat Team gościł wielu utalentowanychzawodników. Byli to między innymi medaliści Mistrzostw Polski tj. Grzegorz Kubiak, Łukasz Jończyk, Jacek Zagor, Krzysztof Prasek, Łukasz Brzóska, Michał Ziębicki, Michał Kaźmierczak, Zuzanna Gowin, Klara Kostrzewa, Leszek Gramza, Michał i Mateusz Tyszko.
Krzysztof Mazur, który w ostatnich dwóch latach bardzo dobrze spisywał się w memoriale, niestety musiał w zrezygnować ze startu z powodu własnej kontuzji i pobycie w szpitalu. Michał Kaźmierczak, świeżo upieczony srebrny medalista Mistrzostw Polski, będzie natomiast startował na dwóch koniach. Do memoriału zgłosili się również amazonki Joanna Pomiankowska czy Małgorzata Koszucka.
Liczymy na wiele bezbłędnych przejazdów na XI Memoriale Majora „Hubala”. Poniżej przedstawiamy dotychczasowych zwycięzców konkursu memoriałowego oraz kilka słów o majorze Dobrzańskim.
W ramach zawodów rozegrane zostaną konkursy regionalne (L/P), mała runda (120cm/125cm), runda średnia (130cm/135cm) oraz duża runda (140cm) z konkursem Grand Prix z pulą nagród 10.000 zł.
Mjr Henryk Dobrzański – Hubal to nie tylko bohater wojenny i zawodowy oficer kawalerii Wojska Polskiego, ale także wybitny sportowiec, reprezentant Polski w jeździectwie, olimpijczyk, który zdobył ogółem 22 złote, 3 srebrne i 4 brązowe medale na wielu zawodach w kraju i zagranicą. Mjr Dobrzański był związany z Podkarpaciem. Jego rodzina wywodzi się z Dobrej Szlacheckiej (k. Sanoka). Urodził się w Jaśle, gdzie spędził dzieciństwo. W latach 1929- 1934 był oficerem 20 Pułku Ułanów.

 


X memoriał 2018

1. Krzysztof Mazur na Cros Blue
2. Jan Cigan na Arcan
3. Aleksandra Kawa na Wiena


IX memoriał 2017
1. Jakub Krzyżosiak na Atiqua
2. Krzysztof Mazur na Alliah
3. Zbigniew Kostrzewski na Hippica Koh I Noor


VIII memoriał 2016
1. Aleksandra Kozanecka na Sudewinds Amanda
2. Michał Kaźmierczak na Helia van de Haihoek
3. Aleksandra Kozanecka na Calero Z

VII memoriał 2015
1. Mateusz Tyszko na Lakira
2. Katarzyna Uchwat na Negro
3. Artur Kufel na Justine

VI memoriał 2014
1. Łukasz Brzóska na Oceane de Lubaire
2. Tomasz Zelek na Zulana L
3. Łukasz Brzóska na Aplauz Miralex


V memoriał 2013
1. Paulina Wielgórska na Pi Quatorze
2. Sławomir Uchwat na Negro
3. Robert Uchwat na Giorgio W

IV memoriał 2012
1. Sławomir Uchwat na Negro
2. Michał Tyszko na Legolas V
3. Jan Cigan na Corad (Słowacja)
III memoriał 2011
1. Michał Kaźmierczak na An Etola
2. Marcin Pakuła na Luca Toni
3. Sławomir Uchwat na L- Cardan

II memoriał 2010
1. Sławomir Uchwat na Dialektyka
2. Łukasz Jończyk na Saturday
3. Antoni Strzałkowski na Rossini

I memoriał 2009
1. Sławomir Uchwat na Admirał
2. Grzegorz Kubiak na Aviata 10
3. Sławomir Uchwat na Spot

 

 

 

Propozycje do pobrania TUTAJ

Zgłoszenia TUTAJ

 

 


UCHWAT TEAM POLAND Glinik Zaborowski 181 38-100 Strzyżów koło Rzeszowa woj. podkarpackie info@uchwatteam.pl fax: 0-17 27 63 466GALA Opypy Stadnina Kunowo Tarant events Tarant events Tylko Skoki