UCHWAT Team to zespół zawodowców - pasjonatów stworzony w celu przygotowania koni skokowych do zawodów jeździeckich najwyższej rangi.
Trening Koni Sportowych
?>
2020-09-22

Hubal po raz dwunasty

Relacja TVP3 TUTAJ

 

Tradycyjnie już w trzeci weekend września na terenie Jeździeckiego Klubu Sportowego "Pogórze" w Gliniku Zaborowskim odbyły się zawody memoriałowe Henryka Dobrzańskiego "Hubala". Na starcie tej prestiżowej imprezy nie mogło zabraknąć najlepszych polskich jeźdźców. W konkursie Grand Prix można było zobaczyć m.in. Michała Kaźmierczaka - członka kadry narodowej seniorów, Jarosława Koziarowskiego, Małgorzatę Koszucką, Grzegorza Nowaka, braci Kut oraz braci Uchwatów.

W konkursie Grand Prix, gospodarz toru Łukasz Szustorowski, ustawił 12 przeszkód i 15 skoków na wysokości 135 cm. Przejazd podstawowy pokonało bezbłędnie aż 9 par. Ostatecznie w rozgrywce zerowe konto zachowały już tylko dwie . Zwyciężył reprezentant gospodarzy, który na co dzień trenuje poza klubem - Sławomir Szlachta na Just Riding California BS. Miejsce drugie zajął Michał Kaźmierczak na Merlin vant Heike, a trzecie Jarosław Koziarowski na Chenet.

Sławomir Szlachta na Just Riding California BS

 

runda honorowa

 


Wyniki GP TUTAJ


Para Sławomir Szlachta i California nie po raz pierwszy pokazała, że potrafi jeździć czysto i bezbłędnie. Wygrali oni również sobotnie kwalifikacje, a w piątek byli drudzy. Ustąpili oni tylko Michałowi Kaźmierczakowi, który w okazał się najszybszy wygrywając na klaczy Hokey Pokey.

Warto wspomnieć również o finałowych zmaganiach w ramach Grand Prix Dzieci i Amatorów. W sobotnie popołudnie na najwyższym stopniu podium stanęła reprezentantka gospodarzy Barbara Pierz, która dosiadała 7-mio letniego Incredible. W nagrodę otrzymała ona wspaniałą nagrodę od sponsora rozgrywek- kompletną przeszkodę od firmy "Gala".podium Grand Prix Amatorów

 

W niedzielę przed finałem małej rundy na start ruszyły dzieci. Ostatecznie na podium stanęły Nikola Furgał (JKS Pogórze), Olga Pawłowska (KJ Equireno) i Inga Radwańska (UKJ Lalin).

podium Grand Prix Dzieci


Partnerem imprezy było WOJEWÓDZTWO PODKARPACKIE.
Dziękujemy za wspólną organizację.

Wyniki zawodów TUTAJ


Poniżej dotychczasowi zwycięzcy memoriału.
XII memoriał Hubala
1. Sławomir Szlachta na Just Riding California BS
XI memoriał 2019
1. Artur Kufel na Elano
X memoriał 2018
1. Krzysztof Mazur na Cros Blue
IX memoriał 2017
1. Jakub Krzyżosiak na Atiqua
VIII memoriał 2016
1. Aleksandra Kozanecka na Sudewinds Amanda
VII memoriał 2015
1. Mateusz Tyszko na Lakira
VI memoriał 2014
1. Łukasz Brzóska na Oceane de Lubaire
V memoriał 2013
1. Paulina Wielgórska na Pi Quatorze
IV memoriał 2012
1. Sławomir Uchwat na Negro
III memoriał 2011
1. Michał Kaźmierczak na An Etola
II memoriał 2010
1. Sławomir Uchwat na Dialektyka
I memoriał 2009
1. Sławomir Uchwat na Admirał

 

fot: Anna Sękowska, autor

 

 


UCHWAT TEAM POLAND Glinik Zaborowski 181 38-100 Strzyżów koło Rzeszowa woj. podkarpackie info@uchwatteam.pl fax: 0-17 27 63 466GALA Opypy Stadnina Kunowo Tarant events Tarant events Tylko Skoki