UCHWAT Team to zespół zawodowców - pasjonatów stworzony w celu przygotowania koni skokowych do zawodów jeździeckich najwyższej rangi.
Trening Koni Sportowych
?>
2007-02-07

Konsultacje trenersko- zawodnicze.

Od wtorku 6.02 do czwartku 8.02 w UchwatTeam poraz kolejny przebywał trener Andrzej Orłoś. Po krótkiej przerwie (ostatnie konsultacje miały miejsce w listopadzie) powracamy do comiesięcznych warsztatów trenersko - szkoleniowych.

Pierwszego dnia dominowały ćwiczenia podstawiające konia i rozluźniające. Bardzo ważnym elementem były chody boczne, ciągi w kłusie i galopie połączone z niewielkimi skokami typu wskok - wyskok na dwóch stacjonatach.

Drugi dzień minął pod hasłem ujeżdżenia skokowego. Na hali było ustawionych kilka niewysokich przeszkód, do których dojeżdżać należalo ciągiem w kłusie, później w galopie, wyprostować konia przed przeszkodą i oddać skok. Oprócz tego ćwiczono szereg z dwóch małych okserków, za którymi para miała do wykonania piruet w galopie i powrót na oś przeszkody.

W konsultacjach brali udział następujący zawodnicy- UchwatTeam, zawodnucy JKS Pogórze - Joanna Cebulak, Aleksandra Cebulak, Katarzyna Szaluś, Katarzyna Darłak, Tomasz Paulukiewicz, Jagoda Strzępek, Gabriela Bukowska oraz z zaprzyjaźnionych klubów Michał Weresiński i Arkadiusz Jaźwa.

Kolejne konsultacje w marcu. Konie nabierają coraz lepszej formy i już niedługo stawka koni UchwatTeam będzie rywalizować na parkurach w konkursach od rudndy młodych 5 letnich koni do konkursów głównych - Grand Prix.

 

 

 

 

 


UCHWAT TEAM POLAND Glinik Zaborowski 181 38-100 Strzyżów koło Rzeszowa woj. podkarpackie info@uchwatteam.pl fax: 0-17 27 63 466GALA Opypy Stadnina Kunowo Tarant events Tarant events Tylko Skoki