UCHWAT Team to zespół zawodowców - pasjonatów stworzony w celu przygotowania koni skokowych do zawodów jeździeckich najwyższej rangi.
Trening Koni Sportowych
?>
2007-04-23

Podwójne zwycięstwo w zawodach o Puchar prezesa LZS

Podwójne zwycięstwo Uchwatteam

 

W piękne słoneczne dni 21-22.04.2007 odbyły się regionalne jeździeckie zawody w skokach przez przeszkody w Zabajce.

JKS „Pogórze” wystawił sporą stawkę zawodników: Joannę Cebulak, Aleksandrę Cebulak, Michała Weresiński, Jagodę Strzępek oraz Katarzynę Szaluś. Dwie ostatnie wymienione zawodniczki zasługują na szczególną pochwałę, odnotowując bezbłędne i bardzo dobre stylowo, przejazdy w konkursach klasy „L: i „P”

Uchwatteam bralo udział w zawodach w składzie Robert, Sławek i Kasia Uchwat.

Sławek zabrał na zawody, oprócz doświadczonych już koni, stawkę koni młodych, które również spisywały się znakomicie. Dla 5-cio letniego Flamenco zawody były nie lada wyzwaniem, pomijając fakt pierwszych zawodów otwartych w tym roku, doszły również pierwsze zerowe starty w tak wysokich konkursach, jakim jest konkurs klasy „N”. Zerowe i bardzo dobre technicznie przejazdy miały także takie konie jak Cento Sohn i Caletto R.

Najważniejszym punktem zawodów była walka o puchar prezesa LZS rozgrywany w konkursie klasy N dokładności z rogrywką. Wystartowało w nim 28 koni a do rozgrywki zakwalifikowało się 8 par. Pierwsze dwa miejsca po szybkich, bezbłędnych i bardzo efektownych przejazdach zdobyło małżeństwo Sławek i Kasia Uchwat na koniach Caprioland (wł. Krzysztof Przybylski) i Orinoko W (wł. Stanisław Weresiński).

Dobra forma zawodników zawdzięczana jest konsultacjom, które odbyły się przed wyjazdem na zawody. Szkolena poprowadził trener Andrzej Orłoś. Trenowane były wszystkie konie od młodych do koni klasy GP. Treningi trwały od wtorku do czwartku największy nacisk kładziony był na utrzymanie rytmu i spokojną jazdę. Wzięli w nich udział wszyscy członkowie klubu.

 

sumak_zab1

5-cio letni Sumak (Sao Paulo)

sumak_zab5_400

Młody 5-cio letni Sumak pod Katarzyną Uchwat

cento_zab1

Nowy koń w Uchwatteam Cento Sohn pod Sławomirem Uchwatem

kasia_dek_zab_400

Kasia Uchwat podczas dekoracji na Orinoko W

jagoda_zab4_400

Jagoda Strzępek dekorowana za udany przejazd w konkursie klasy L

michal_dek_zab31

Michał Weresiński na młodym 4-ro letnim Kolorado W (Landino)


UCHWAT TEAM POLAND Glinik Zaborowski 181 38-100 Strzyżów koło Rzeszowa woj. podkarpackie info@uchwatteam.pl fax: 0-17 27 63 466GALA Opypy Stadnina Kunowo Tarant events Tarant events Tylko Skoki