UCHWAT Team to zespół zawodowców - pasjonatów stworzony w celu przygotowania koni skokowych do zawodów jeździeckich najwyższej rangi.
Trening Koni Sportowych
?>
2007-05-04

ZOO Bogusławice 1-3.05.2007r.

W majowy, długi weekend odbyły się pierwsze otwarte zawody ogólnopolskie w Bogusławicach. Zawody te, jak co roku, stawiają przed końmi i jeźdźcami duże wymagania. Wysokość wszystkich przeszkód w parkurach była ustawiona „do miarki”.

Konie UchwatTeamu startowały już w tym roku na otwartych hipodromach. Tydzień wcześniej szlifowały formę na zawodach w Zabajce i na sparingu w JKS „Pogórze”. (zdjęcia ze sparingu są zamieszczone poniżej).

Konie spisywały się bardzo dobrze.

UchwatTeam wystawił trzy konie pięcioletnie: Flamenco, Coevit i Rivaldo. Cała trójka nie miała problemów z pokonywaniem przeszkód. Najlepiej wypadł Flamenco uzyskując 7,8 i 7,9 pkt. Coevit odnotował przejazd oceniony na 7,5. Duży i nieco mniej poskładany Rivaldo otrzymał 7,3 i 7,4 p. mimo, że pokonał 4 parkury bez zrzutki!

Finał rundy młodych koni potwierdził wysoki poziom wyszkolenia. Flamenco i Rivaldo po bezbłędnych przejazdach w parkurze podstawowym, odnotowali po jednej zrzutce w rozgrywce i tym samym konie te zajęły 6 i 7 lokatę. Prowadzący Coevita Robert Uchwat, ze względu na słabszą dyspozycję konia (koń po kastracji) zrezygnował z konkursu.

Wszystkie młode konie pokażą swoją klasę na jeszcze wielu parkurach w niedalekiej przyszłości.

Bardzo dobrze zaprezentował się Caprioland pod Sławomirem Uchwatem, pokonując bezbłędnie parkury w klasie N i MR.

Zdecydowanym bohaterem został wałach SPOT dosiadany przez Sławomira Uchwata. Już w pierwszy dzień, ten mały, ale za to bardzo skoczny koń, zwyciężył w Małej Rundzie. Kolejnego dnia w konkursie klasy CC-2- dwufazowym, zajął III miejsce. Forma tej pary została utrzymana aż do ostatniego dnia, ponieważ po szybkiej ale kontrolowanej jeździe, w Finale Małej Rundy uplasował się na II miejscu tuż za Mateuszem Mrugałą (Andora).

W bogusławickich zawodach wzięła też udział zawodniczka JKS Pogórze - Joanna Cebulak na sześcioletnim koniu Animo W. Para ta pierwszy raz startowała w tak prestiżowej imprezie. Spośród 5 przejazdów w jednym uzyskała bezbłędny przebieg, natomiast w drugim 4 pkt. karne. Wszystkie na wysokości 120cm.

 

Zdjęcia ze sparingu.

 

barnabas_sparing1

Tomasz Paulukiewicz i Barnabas podczas sparingu

 

sedziowie_sparing1

Szanowna komisja sędziowska podczas sparingu

 

Zdjęcia z Bobusławic.

 

caprioland_bogusawice_120

Caprioland w Małej Rundzie

 

cento_bogusawice_120

Cento Sohn 7,8 w kwalifikacjach Rundy Młodych Koni

rivaldo_bog_2007_400

Rivaldo pod Robertem Uchwatem kończy kolejny przejazd z wynikiem 0 pkt.

coevit_bog2007

Doskonale skaczący Coevit pod Robertem Uchwatem.

 


UCHWAT TEAM POLAND Glinik Zaborowski 181 38-100 Strzyżów koło Rzeszowa woj. podkarpackie info@uchwatteam.pl fax: 0-17 27 63 466GALA Opypy Stadnina Kunowo Tarant events Tarant events Tylko Skoki