UCHWAT Team to zespół zawodowców - pasjonatów stworzony w celu przygotowania koni skokowych do zawodów jeździeckich najwyższej rangi.
Trening Koni Sportowych
?>
2007-05-16

ZO Kraków 11-13.05.2007r

 

Udane starty w KKJK Kraków

 

W miniony weekend, tj. 11-13. 05. 2007, odbyły się ZOO w KKJK Kraków. Uchwatteam startował w składzie Katarzyna i Sławomir Uchwat na koniach : Figaro, Sumak, Orinoko W, Cento Sohn, Gundi i Caletto R.

Całe zawody przeplatały się zerowymi przejazdami, nagradzanymi miejscami i rundami honorowymi. Jednym słowem, zawody były bardzo udane.

Katarzyna Uchwat w pierwszy dzień zawodów startowała w „N” klasie na 7-dmio letnim Orinoko W i na zaledwie 5-cio letnim Sumaku, odnotowując 2 bezbłędne, równe przejazdy. Następnie odbył się konkurs koni 5-cio letnich, w którym Sumak, ale już pod Sławomirem Uchwatem, zdobył pierwsze miejsce z wynikiem 7,9 pkt bonifikacyjnych. Koń ten pokazał się z bardzo dobrej strony, o czym świadczyć mogą czyste przejazdy w takich samych konkursach w sobotę i jedną zrzutka w FMK 5-cio letnich niedzielę.

6-cio letni Cento Sohn tak naprawdę dopiero „zgrywa” się ze swoim jeźdźcem. Sławek przeprowadzał konia w sposób profesjonalny i z wyczuciem. Mimo paru błędów zapowiada się bardzo dobrana para.

Na szczególną pochwałę zasłużyła Gundi (wł. Ilona Turowska). Intensywna praca nad tą klaczą, po chwilowym spadku jej formy, zaowocowała bardzo płynnymi, zerowymi przejazdami w konkursach klasy „N” i MR. Olbrzymi potencjał, drzemiący w Gundi, ponownie dał o sobie znać..

Orinoko W na tych zawodach musiał zmierzyć się już nie tylko z Małą ale i Dużą Rundą. Pierwszy przejazd w konkursie o wysokości140 cm zakończył się dwoma zrzutkami, co świadczy o małym obyciu tego klasowego konia na takich wysokościach. W sobotę wałach ten zdobył I miejsce w MR, natomiast w niedzielę miał swój debiut startując po raz pierwszy w najważniejszym konkursie zawodów Grand Prix. Pierwszy nawrót na wysokości 140 cm został pokonany przez Orinoko W i Sławomira Uchwata bez pkt karnych. W drugim nawrocie zbyt daleki odskok do wąskiego oksera spowodował zrzutkę, a wyśrubowana norma czasu karała zbyt wolne przejazdy pkt karnymi. W rezultacie Orinoko W i Sławek uzyskali 5 pkt i zajęli 8 miejsce.

Na Figaro Sławek zwyciężył w dwóch konkursach :„kon-samochód” oraz w FRMK 6-cio letnich. W konkursach na styl konia spotykał się również z bardzo wysokimi ocenami i notami. Tym przyjemnym akcentem współpraca Sławka i Kasi z tym koniem zakończyła się ponieważ Figaro ma obecnie nowego właściciela. Życzymy wspaniałych sukcesów!

Caletto R, w sobotę pod Sławomirem Uchwatem, po raz pierwszy w swojej karierze startował w konkursie DR. Pierwsza faza została pokonana bezbłędnie natomiast w drugiej (szybkości) miał dwie zrzutki. W niedzielę para ta zwyciężyła w konkursie klasy „N” wyprzedzając przeciwników o 4 sekundy.

 

zabajka_kasia_01

Sumak pod Katarzyną Uchwat

bezbłędne przejazdy w konkursach 120 cm (fot. A.Pętlak)

 

caleto_krakow1

Caletto R ostatnie starty pod Sławomirem Uchwatem

zerowe przejazdy zarówno w konkursach 120 cm jak i 140 cm

 

deko_krakow

Sławomir Uchwat zwyciężył w cztrech konkursach

w FRMK - Figaro, MR - Orinoko W, RMK - Sumak, N - Caletto R

 

gundi_krakow

klacz Gundi trzy zerowe przejazdy w MR(130cm)

 

kasia_krakow

Kasia w przerwie między konkursami


UCHWAT TEAM POLAND Glinik Zaborowski 181 38-100 Strzyżów koło Rzeszowa woj. podkarpackie info@uchwatteam.pl fax: 0-17 27 63 466GALA Opypy Stadnina Kunowo Tarant events Tarant events Tylko Skoki