UCHWAT Team to zespół zawodowców - pasjonatów stworzony w celu przygotowania koni skokowych do zawodów jeździeckich najwyższej rangi.
Trening Koni Sportowych
?>
2007-05-22

Zawody Międzynarodowe CSI* Wrocław

Dwa Mazurki Dąbrowskiego dla Sławomira Uchwata.

Jak co roku śmietanka jeździectwa zjeżdża się do Wrocławia by zmagać się w konkursach w skokach przez przeszkody.Przyjechało ponad 100 koni głównie z Polski, ale również z Estonii, Czech, Białorusi i Niemiec. Pogoda bardzo dopisywała, choć momentami wydawało się, że jest zbyt gorąco ( gdy temperatura osiągała 30 stoponi).

Uchwatem reprezentował Sławomir Uchwat na koniach : 7-mio letni Orinoko W (wł. Stanisław Weresiński), 7-mio letnia Gundi (wł. Ilona Turowska), i 8-mio letni Spot (wł. Roman Roszkiewicz).

Rozgrywano 3 konkursy dziennie w piątek i sobotę. Rundę młodych koni, małą rundę, oraz dużą rundę. Natomiast w niedzielę rozegrano RMK, MR średnią rundę oraz GP Wrocławia.

Klacz Gundi startowała z powodzeniem w rundzie młodych koni w konkursach o wysokości do 135 cm, pokonując parkury bezbłędnie oraz z jednym błędem.

Już w pierwszy dzień mieliśmy okazje do radości, a powodem było zajęcie II miejsca przez Orinoko W i Sławka w konkursie w wysokości 130 cm zwykły, ustępując jedynie Piotrowi Morsztynowi na doświadczonym Rubikonie. Spot bez problemu pokonał, z jedną zrzutką na stacjonacie (druga przeszkoda w konkursie), konkurs Dużej Rundy.

W drugi dzień zawodów Sławek i Orinoko W usłyszeli na dekoracji hymn Polski. Para ta zdobyła I miejsce w konkursie Małej Rundy, wyprzedzając rywali o 2 sekundy.

Trzeci dzień zawodów potwierdził, że Orinoko W jest klasowym koniem. Po bardzo dobrym, szybkim i przemyślanym przeprowadzeniu przez Sławomira Uchwata, para ta zdobyła I miejsce w Średniej Rundzie (wys. 140cm) dwufazowy. Przejazd zakończył się gromkimi brawami, łzami radości, hymnem narodowym i piękną dekoracją najlepszego konia tego konkursu – Orinoko W.

Konkurs GP okazał się nieszczęśliwy ponieważ na 6 przeszkodzie (po pokonaniu poprzednich bezbłędnie z dużym zapasem) para Spot i Sławek mieli niegroźny wypadek. Szósta przeszkoda była to bramka ustawiona na publiczność w odległości 7 metrów od szranek. Brak koncentracji spowodował eliminację z konkursu.

Już niedługo kolejne zawody 7-10.czerwca CSI** Aach (Niemcy) oraz 15-17 czerwca CSI*** Sopot i możliwość rewanżu.

 

 

dekoracja1

Dekoracja po zwycięstwie w małej rundzie (130cm)

 

dekor26

Dekoracja po zwycięstwie w średniej rundzie (140cm)

 

gundi_wroclaw2

klacz Gundi bardzo dobrze spisywała się w rundzie młodych koni

 

spot_wroclaw8

Spot próbował swych sił w dużej rundzie

 

spot_wroclaw4

Spot skakał DR nad stojakami!

 

orik_wroclaw2

Niezastąpiony Orinoko W 3 letnia praca owocuje, ani jednego błędu podczas zawodów

 

orik1

Orinoko W pod Sławomirem Uchwatem skacze po następne zwycięstwo podczas CSI* Wrocław

 

orik21

Lekko nigdy się nie wygrywa (konkurs 140cm)

 

spot_wroclaw1

Spot 

 

gundi_wroclaw1

nienaganny styl skoku Gundi 

 


UCHWAT TEAM POLAND Glinik Zaborowski 181 38-100 Strzyżów koło Rzeszowa woj. podkarpackie info@uchwatteam.pl fax: 0-17 27 63 466GALA Opypy Stadnina Kunowo Tarant events Tarant events Tylko Skoki