UCHWAT Team to zespół zawodowców - pasjonatów stworzony w celu przygotowania koni skokowych do zawodów jeździeckich najwyższej rangi.
Trening Koni Sportowych
?>
2007-06-20

CSI** Aach oraz CSI*** Sopot

"Nauka po zwycięstwo"

 

 

7-mio letni Orinoko W oraz 8- letni Spot pojechały na CSI** Aach (32tys. euro) oraz       CSI *** Sopot (300 tys.zł). Menadżerem wyjazdu oraz trenerem był Włodzimierz Uchwat a zawodnikiem Sławomir Uchwat.

CSI ** Aach

Wyjazd po naukę

Rozegrano trzy rundy w ramach CSI**: rundę młodych koni 7 i 8 letnich konkursy 140cm i 145cm, małą rundę 140 cm, raz dużą rundę 145 i 150 cm.

Orinoko W debiutował w tak wysokich konkursach a jednak pokazał swoją klasę zdobywając 8 miejsce drugiego dnia zmagań. Startowało 50 młodych koni a w finale mogło wystartować 35. Orinoko W osiągnął ostatecznie w finale 23 miejsce.

Spot natomiast debiutował w małej rundzie (140cm). Było to bardzo wysoki wyzwanie dla niedoświadczonego konia. Ostatecznie w finale tej rundy był 25.
Były to piękne zawody podglądając najlepszych na tych zawodach tj: Rene Tebel (aktualny mistrz Niemiec), Beat Mandli, Samantha Mc Intosh czy Steve Guerdat można było się wiele nauczyć. Przede wszystkim spokoju w parkurze jak i na rozprężalni.

 

CSI*** Sopot

Zawody w Sopocie stały jak co roku na bardzo wysokim poziomie rozgrywano je w trzech rundach małej -130-135cm średniej 140 cm i dużej 145-150 cm. Dodatkowym utrudnieniem była zmienna pogoda.

Już pierwszy dzień pokazał że konie są w dobrej formie. Spot uzyskał 20 miejsce w małej rundzie natomiast Orinoko W w średniej zajął wysokie 5 miejsce na 50 koni.

Drugiego dnia zawodów to strat obydwu koni w małej rundzie konkurs dwufazowy 130/140cm. Orinoko W i Sławomir Uchwatt zdobyli pierwsze miejsce!!! na 80 startujących zawodników. Spot natomiast zajął miejsce 11.

Trzeciego dnia po konsultacjach z trenerem Sławomir Uchwat zrezygnował z przejazdu na Orinoko a skoncentrował się na Spocie. Tu kolejna miła niespodzianka ponieważ Spot uzyskał 4 miejsce w finale małej rundy.

 

Był to bardzo owocny wyjazd. Przejechaliśmy w sumie 3700km ale było warto. Konie utrzymują wysoką formę. Następny start na CSI ** Warka 13-15 lipiec. Zapraszamy do dopingowania. 

 

Poniżej zdjęcia z Aach

 

 

spot_aach
 
Spot nad pierwszą przeszkodą
 

  

spot2_400
 
Przeszkody były szerokie i wysokie 

  

orik_aach
Orinoko W w nienagannym stylu pokonuje kolejne przeszkody 

 

 

 

aach1_spot
Spot nad bardzo trudną optyczną przeszkodą 

 

 

aach2_orik
Orinoko W atakuje 

 

 

aach3_spot
Spot i Sławomir Uchwat 

 

 aach4_spot

Bardzo trudna przeszkoda

 

 

 

 

aach5_spot

 

 

 

aach_slawek_przeszk
Oksery były równe i wysokie 

 

 

 

aach_slawek_tryb
Duży telebim wyświetlał aktualny przejazd 

 

 

 

aach_tato
Trener w oczekiwaniu na końcowy wynik
 
sopot_dekoracja
Dekoracja po zwycięstwie w Sopocie

 

 

 


UCHWAT TEAM POLAND Glinik Zaborowski 181 38-100 Strzyżów koło Rzeszowa woj. podkarpackie info@uchwatteam.pl fax: 0-17 27 63 466GALA Opypy Stadnina Kunowo Tarant events Tarant events Tylko Skoki