UCHWAT Team to zespół zawodowców - pasjonatów stworzony w celu przygotowania koni skokowych do zawodów jeździeckich najwyższej rangi.
Trening Koni Sportowych
?>
2007-07-17

Udany początek lipca

Udany początek lipca ! (zawody w JKS „Pogórze”, trening z trenerem Andrzejem Orłosiem, zawody ogólnopolskie w Janowie Lubelskim)

 

W dniach 7-8.07.2007 odbyły się kolejne regionalne zawody z udziałem zawodników zagranicznych ze Słowacji na terenie JKS „Pogórze”. Udział w nich wziął cały Uchwatteam ( Sławek, Robert, Maja i Kasia Uchwatowie). Najważniejsze konkursy wygrali w sobotę Joanna Cebulak na Cyprysie (o Puchar Burmistrza Strzyżowa) a w niedzielę zwyciężył Sławomir Uchwat na Sumaku ( o Puchar Starosty Strzyżowskiego).

Po zawodach odwiedził nas zaprzyjaźniony z klubem trener Andrzej Orłoś. Jego treningi były bardzo trudne i wymagające. Tym razem nacisk kładziony był na gimnastykę ( skok-wyskok na trzech okserach) jak również na rozluźnienie konia i skoncentrowanie się na wyższych skokach. Treningi zaowocowały wspaniałymi wynikami na zawodach ogólnoplolskich w Janowie Lubelskim.

zdjęcia z zawodów i konsultacji TUTAJ

Janów Lubelski 13-15.07. 2007

W eliminacjach do Mistrzostw Polski Młodych Koni wystartowały 4-ro latki : L-Cardan (7,8) Enjoy(7,6) Belfast (7,8). Na zawody Uchwatteam wystawił 5-cio latki :Coevit PG, Rivaldo, Sumak, Flamenco. Najlepiej pokazały się Sumak i Rivaldo, przejeżdżając obydwie fazy konkursu finałowego, zdobywając tym samym I (Sumak po Sławomirem Uchwatem) i III miejsce (Rivaldo pod Robertem Uchwatem).

W 6-cio latkach zdecydowanie wyróżniał się ogier Cento Sohn, który zdobył kwalifikację do Mistrzostw Polski Młodych Koni jak również doskonale spisywał się w konkursach Małej Rundy, zdobywając II miejsce. W finale 6-cio latków Sławek i Cento Sohn plausują się ponownie na drugiej pozycji.

Świetną formą odznaczał się 7-mio letni ogier Caprioland, zdobywając kwalifikację do Mistrzostw Polski Młodych Koni. Sławek startował na tym koniu z dużym powodzeniem zarówno w Małej (130 cm)jak i Dużej Rundzie (140cm), zdobywając kolejno IV (MR) i V (DR- zerowy przejazd). W niedzielnym finale Małej Rundy para ta zdobyła III miejsce.

Zdecydowanym bohaterem był mały, dzielny Spot, który w najważniejszym konkursie zawodów, Grand Prix Janowa Lubelskiego, przejechał obydwa nawroty (140cm) z zerowym kontem pkt karnych, tym samym zwyciężając w pięknym stylu. W sobotnim konkursie Dużej Rundy Spot zdobył także II miejsce.

 

Zdjęcia z Janowa

 

janow_riv

 

Rivaldo III miejsce w finale RMK

 

 

janow_capr

 

Caprioland - super debiut w dużej rundzie

 

 

janow_cardan

 

L-Cardan 7,8 w ocenie na styl dla 4 letnich koni

 

 

janow_gundi

 

Gundi udane starty w małej rundzie

więcej zdjęć z zawodów TUTAJ  

 

 


UCHWAT TEAM POLAND Glinik Zaborowski 181 38-100 Strzyżów koło Rzeszowa woj. podkarpackie info@uchwatteam.pl fax: 0-17 27 63 466GALA Opypy Stadnina Kunowo Tarant events Tarant events Tylko Skoki